9 sierpnia 2021, 10:51
Autor: Mikołaj Konkiewicz
czytano: 1590 razy

Nikon Z9 dostrzeżony na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio

Nikon Z9 dostrzeżony na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio

Wiadomo powszechnie, że w trakcie Igrzysk Olimpijskich w Tokio testowany był Canon EOS R3 - Nikon za to niespecjalnie informował, czy w trakcie tej imprezy dojdzie do sprawdzenia możliwości Nikona Z9 - W ostatnich dniach w sieci pojawiło się jednak wiele zdjęć, które pokazują, że model ten był sprawdzany w czasie zawodów odbywających się w Japonii. Jest to najprawdopodobniej funkcjonalny prototyp.

Nikon Z9 na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio

W sieci znalazły się zdjęcia, które wskazują, że podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio wykorzystywany był przynajmniej jeden działający prototyp Nikona Z9. Te zdjęcia dały spojrzenie na tylny panel aparatu, czyli coś, czego oficjalnie Nikon jeszcze nie przedstawił. 
 
nikon z9
 
Nikon Z9 na zawodach pływackich w czasie Igrzysk Olimpijskich w Tokio
 
nikon z9
 
Tylny panel Nikona Z9 zarejestrowany w trakcie Igrzysk Olimpijskich w Tokio
 
nikon z9
 
Nikon Z9 - wizualizacja
 
Jedna z fotografii pokazuje z bliska tył nadchodzącego bezlusterkowca Nikona do zastosowań prasowych i sportowych. W sieci pojawiły się także dwa dodatkowe zdjęcia, które przedstawiają Nikona Z9 zamontowanego na statywie. Fotografie te dowodzą, że prototyp jest funkcjonalny i dają dodatkowe spojrzenie na aparat - tym razem od stronyb bocznej. Nikon Z9 został uchwycony w trakcie rejestrowania zawodów pływackich. 
 
Nie wiadomo ostatecznie, czy zdjęcia ujawnione przez różne źródła ukazują ten sam egzemplarz aparatu, ale wiele wskazuje na to, że tak. Przyglądając się dokładniej wygląda na to, że Nikon Z9 nie będzie miał ruchomego ekranu. Byłoby to kontynuacją trendu, który jest widoczny w najbardziej zaawansowanych lustrzankach tego producenta. 
 
Przechwycone fotografią prezentują także kilka innych szczegółów, które powinny spodobać się entuzjastom Nikona. Po pierwsze tylny wyświetlacz jest dosyć duży, tak więc pomimo prawdopodobnego jego unieruchomienia, to i tak pozwoli na wygodne przeglądanie obrazów i pracowanie w trybie Live View. Układ przycisków jest dosyć podobny do tego, który można znaleźć w Nikonie Z7 II, ale zwiększone gabaryty Nikona Z9 (odpowiada za to zintegrowany grip na baterie), pozwolił na umieszczenie dodatkowego wielokierunkowego joysticka. Body zawiera także cztery dodatkowe przyciski, które znajdują się pod tylnym wyświetlaczem. 
 
Nikon nie dzielił się żadnymi informacjami na temat modelu Z9 odkąd na początku 2021 roku ogłosił, iż pracuje nad takim bezlusterkowcem. Model ten będzie nagrywał w jakości wideo 8K, będzie wyposażony w nowo opracowany czujnik Stacked CMOS i będzie dysponował nowym silnikiem przetwarzania obrazu. Poza tym niewiele więcej wiadomo na temat Nikona Z9. Premiery tego bezlusterkowca - według dotychczasowych ustaleń - można spodziewać się w listopadzie 2021 roku.  


www.swiatobrazu.pl