Nikon D3 i pełna klatka!

Nikon D3 i pełna klatka!

Sensor wielkości klatki filmu 35mm, 12 megapikseli, 9 klatek na sekundę oraz czułość ISO  25600. To właśnie nowy model lustrzanki cyfrowej ze stajni Nikona przeznaczonej dla profesjonalistów i tych miłośników fotografii z „grubszym portfelem”. Nikon zaprezentował światu D3.


Niedawno na łamach serwisu informowaliśmy o „pełnoklatkowej” matrycy od Nikona. Nie musieliśmy długo czekać. Nikon zaprezentował pierwszą lustrzankę cyfrową wyposażoną w sensor wielkości klatki filmu 35mm. Nie jest to ten, opisywany przez nas, ale jest to sensor „pełnoklatkowy”. Umieszczony w nowym D3 ma wymiary 36 x 23,9 mm i jest to matryca typu CMOS! Do tej pory Nikon wykorzystywał sensory oparte o technologię CCD. Nowy sensor jest pierwszym nowego formatu, nazwanego przez Nikona FX. Efektywna liczba pikseli wynosi 12 megapikseli, co umożliwi nam wykonanie zdjęć o maksymalnej rozdzielczości 4256 x 2832.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem