Nikon D3X oficjalnie

Nikon D3X oficjalnie

D3 doczekał się swojego następcy. Nowy aparat przebija wszystko, co wcześniej miał w swojej ofercie Nikon, a także pozwala dogonić pozostałych producentów. D3X, bo taką nazwę nosi aparat, posiada matrycę o rozdzielczości 24,5 miliona pikseli.
Nowy aparat, to modyfikacja poprzedniego modelu, który został doceniony przez fotografów zawodowych oraz amatorów. D3 był pierwsza, pełnoklatkową lustrzanką cyfrową opracowaną przez firmę Nikon. D3X wprowadza jednak zupełnie nową jakość, dzięki swojemu sensorowi, a dla producenta i jego klientów to duży skok naprzód.


Do tej chwili tylko Canon oraz Sony oferowało aparaty małoobrazkowe o rozdzielczości przekraczającej 20 milionów pikseli. Odpowiedź ze strony Nikona to była tylko kwestia czasu, a pojawienie się Sony Alpha A900 sugerowało, że czas następcy D3 nadchodzi.
Poza nowym elementem światłoczułym nie znajdziemy tu jednak wielkich innowacji. Korpus jest na pierwszy rzut oka identyczny jak D3. Zewnętrzny płaszcz jest wykonany z lekkich stopów magnezu, które mają chronić wnętrze przed uszkodzeniami mechanicznymi. Cała konstrukcja została uszczelniona  i zabezpieczona przed wpływem warunków zewnętrznych. Wizjer daje 100% pokrycia kadru oraz powiększenie rzędu 0,70x.
Zmieniono radykalnie wnętrze, ponieważ potężna matryca ma duże wymagania. Nowy układ EXPEED został przeprojektowany i dostosowany do nowych wymogów. Deklarowana przez producenta szybkość 5 kl/s w trybie pełnoklatkowym zmusza aparat do przetworzenia znacznie większej ilości danych niż to było w przypadku D3. Tryb podglądu na żywo stał się już standardem w lustrzankach i D3X również takie udogodnienie oferuje. W połączeniu z wysokiej jakości ekranem LCD, pozwala on na wielką elastyczność i wygodę pracy. Układ systemu automatycznego nastawiania ostrości został zaczerpnięty z poprzednich modeli. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie dwóch gniazd kart pamięci.
Dzisiejsza premiera ucieszy wielu użytkowników sprzętu Nikona, którzy z cała pewnością czekali na kolejną propozycję ze strony producenta. D3X  powinien ugruntować jego silną pozycję na rynku lustrzanek cyfrowych.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem