1 grudnia 2023, 14:31
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 989 razy

Aktualizacja Nikona Z9 spodoba się miłośnikom ptaków

Aktualizacja Nikona Z9 spodoba się miłośnikom ptaków

Nikon ogłosił niedawno publikację czwartej aktualizacji oprogramowania układowego swojego flagowca modelu Z9 - Nie są to tak rewolucyjne zmiany jak w przypadku poprzednich wersji firmware, ale wciąż wnoszące sporo nowości. Aktualizacja pokazuje także, że producent dba o swoich użytkowników, wciąż rozwijając aparaty, które są już jakiś czas na rynku.

Nikon cały czas rozwija model Z9 - poznaj nowe opcje dostępne po aktualizacji 4.10

Pierwsza aktualizacja oprogramowania Nikona Z9 pojawiła się w kwietniu 2022 roku, znacząco udoskonalając i tak już świetny aparat. Po tej aktualizacji w październiku pojawiła się aktualizacja kolejna, która wprowadziła do tego flagowca niemal 20 nowych funkcji. W czerwcu ubiegłego roku Nikon wypuścił trzecią poprawkę, która znów dodała nowe, istotne funkcje. 
 
 
Oprogramowanie układowe oznaczone symbolem 4.10 jest znacznie mniej rewolucyjne, ale zwiększa możliwości systemu autofokusa Nikona Z9. Dodaje opcję wykrywania obiektów w postaci ptaków i samolotów. Według Nikona aktualizacja ta zwiększa ogólną skuteczność wykrywania ptaków. Zgodnie z komunikatem producenta teraz Nikon Z9 jest w stanie także skutecznie wykrywać ptaki w różnych sytuacjach - w locie, siedzące itp. 
 
Nikon twierdzi także, że zwiększono wydajność śledzenia szybko poruszających się ptaków, tak aby zapewnić w pełni płynne fotografowanie. Dzięki temu fotografowie ptaków mają nigdy nie przegapić kluczowych momentów. 
 
Aparat Nikon Z8 ma funkcję Samoloty, która pozwala na lepsze wykrywanie samolotów niezależnie od ich wielkości. Teraz funkcja ta będzie także dostępna w Nikonie Z9. Ta aktualizacja pokazuje, że choć Nikon Z9 jest nieco starszym modelem niż Z8, to w żadnym wypadku nie oznacza, że producent chce dopuścić do tego, aby pozostawał w tyle. Co więcej, ma także pojawić się aktualizacja dla modelu Z8, która wprowadzi do niego funkcję wykrywania ptaków, którą teraz może pochwalić się Z9. Ta aktualizacja dla Z8 ma pojawić się w pierwszej połowie 2024 roku. 
 
Aktualizację dla Nikona Z9 można pobrać z oficjalnej internetowej strony producenta. Na stronie można znaleźć także pełne instrukcje instalacji aktualizacji firmware. 


www.swiatobrazu.pl