10 sierpnia 2015, 09:25
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 4094 razy

Nowa kolekcja statywów Manfrotto 290

Nowa kolekcja statywów Manfrotto 290

Manfrotto przedstawia nową kolekcję statywów serii 290. To całkowicie odnowiona gama statywów i zestawów z głowicą oraz monopodów - seria Manfrotto 290 utrzymując dziedzictwo poprzedniej serii została wyposażona w innowacyjne funkcje. Kolekcja składa się z 3 zupełnie nowych modeli statywów i nowych wersji monopodów serii 290.

Manfrotto 290 Light

Statyw 290 Light posiada aluminiową konstrukcję nóg oraz zacisków, która zwiększa jeszcze większą lekkość, znaczącą w transportowaniu i wsparciu fotografa. Statyw 290 Light dostępny jest w zestawie z głowicą ze składanymi rączkami lub głowicą kulową.
 
[kn_advert]

Manfrotto 290 Xtra

Statyw 290 Xtra prezentuje zupełnie nowy styl i rozwiązania techniczne. Statyw stał się bardziej funkcjonalny przez 4-stopniowe ustawienie kąta rozstawu nóg, które pozwalają użytkownikowi na większe możliwości ustawienia statywu według własnego upodobania i kreatywności. Do wyboru wersje statywów 290 Xtra dostępne są w wersji solidnej konstrukcji aluminiowej i wytrzymałej oraz sztywnej konstrukcji lekkich rur kompozytowych z włókna węglowego. Obie wersje posiadają ergonomiczne rozwiązania regulowanej długości nóg. Wersja z 290 Xtra z włókien węglowych również dostępna w zestawie z głowicą kulową i 3-kierunkową, a wersja statywu aluminiowego dodatkowo dostępna jest w zestawie z głowicą typu fluid dla miłośników wideo i fotografów używających teleobiektywów. Statywy 290 Xtra sprzedawane są samodzielnie, jak i w zestawach z głowicą. Posiadają dedykowaną torbą na ramię dla zapewnienia wygody i komfortu w przenoszeniu i przechowywaniu statywu.
 
 
 
 
 
 

Manfrotto 290 Dual

Nowy statyw 290 Dual to powiązanie rozwiązań statywów Manfrotto wyższej klasy serii 190 i 055. Przy zachowaniu solidnej budowy, statyw wyposażono w mechanizm 90° ustawienia kolumny środkowej. Zmianę ustawienia kolumny można teraz dokonać jednym ruchem bez konieczności wyjmowania kolumny i demontażu głowicy i aparatu. Statyw został również wyposażony w 4-stopniowe ustawienie kąta rozstawu nóg, co umożliwia również fotografowanie z poziomu podłoża. Ponadto aluminiowa konstrukcja zapewnia solidne wsparcie i ergonomiczną funkcjonalność dzięki regulowanej długości nóg za pomocą wygodnych zacisków. 
 
Statywy serii 290 Xtra i Dual wyposażone są w zestawie z nową głowicą 3-kierunkową 804 posiadającą ergonomiczne gumowe uchwyty, które możemy w razie potrzeby zsunąć. Nowe dźwignie i korpus Adapto sprawiły, że nowa głowica 804 stała się bardziej kompaktowa i lżejsza.
 
 
 

Manfrotto 290 Monopad

Nowa seria monopodów z kolekcji 290 wyposażona została w nowy gumowy uchwyt, pasek na nadgarstek oraz mocowanie ze zintegrowanym łączeniem na gwint 1/4" lub 3/8". Monopod posiada regulowaną długość. Dostępny jest w wersji aluminiowej i 4-sekcyjnej wersji z włókna węglowego.
 
 
 
 
Nowa kolekcja serii 290 produkowana jest we Włoszech i reprezentuje nową gamę produktów klasy premium o unikalnych rozwiązaniach, wynikających ze stałego zaangażowania firmy Manfrotto w innowacyjność, badania i rozwój. Najwyższej jakości materiały, zaawansowana technologia i badania gwarantują jakość, co zapewnia 10 lat gwarancji na produkty firmy Manfrotto.
 
 
 


www.swiatobrazu.pl