21 lipca 2016, 15:59
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 1245 razy

Nowa powłoka ochronna - Gorilla Glass 5

Nowa powłoka ochronna - Gorilla Glass 5

Firma Corning, produkująca powłoki ochronne Gorilla Glass zaprezentowała właśnie nową wersję - Gorilla Glass 5. Poprzednik - wersja 4 wprowadzana była na rynek od jesieni 2014 roku. Nowa powłoka ma mieć dwukrotnie większą skuteczność - eksperymenty producenta wskazały, że przy upadkach z wysokości 1,6 m „przeżywalność” ekranu chronionego nową powłoką wynosi ok. 80%.

Corning prowadził badania, z których wynika, że 2/3 upadków smartfonów następuje z wysokości mieszczącej się w przedziale od talii do linii ramion. 85% badanych respondentów przyznało, iż przynajmniej raz upuściło smartfon w ciągu ostatniego roku. To pokazuje, jak bardzo powłoki ochronne przyczyniają się do zmniejszenia strat użytkowników.

[kn_free]

Pojawiły się jednak pewne wątpliwości, dotyczące skuteczności Gorilla Glass 5. Wspomniana 80% skuteczność ochrony została stwierdzona przy zastosowaniu powłoki o grubości 0,6mm. Tymczasem dostępna jest też powłoka o grubości 0,4mm - producenci smartfonów, którzy zdecydują się na zastosowanie cieńszych powłok ryzykują więc spadek tej skuteczności.

 

Gorilla

Ponieważ powłoka znajduje się już w masowej produkcji, wkrótce będziemy mogli kupować pierwsze urządzenia z nową ochroną - i to pechowcy tym razem będą wygrani. Jako pierwsi sprawdzą skuteczność ochrony Gorilla Glass 5.

 

 

[kn_advert]www.swiatobrazu.pl