18 lutego 2009, 12:16
Autor: Piotr Madura
czytano: 3528 razy

Nowa karta Kingston microSDHC 16 GB - szesnaście gigabajtów szarych komórek dla twoich multimediów

Nowa karta Kingston microSDHC 16 GB - szesnaście gigabajtów szarych komórek dla twoich multimediów

Firma Kingston poszerzyła swoją ofertę produktów o nową kartę pamięci microSDHC. Zaprezentowany 16 Gigabajtowy model to na dzień dzisiejszy najpojemniejsza karta z rodziny microSDHC, która dołącza do wersji 4GB i 8GB. Dołączony adapter i wieczysta gwarancja mają zachęcić do zakupu karty i zwiększyć jej uniwersalność.

INFORMACJA PRASOWA


Kingston Technology wprowadza do swojej oferty karty pamięci microSDHC 16 GB
 

Większa pojemność oznacza większe możliwości cyfrowych urządzeń


Warszawa, Polska, 16 lutego 2009 ? Kingston Digital ogłosiła dzisiaj wprowadzenie do swojej oferty nowych kart pamięci flash microSDHC o pojemności 16 GB, przeznaczonych do wykorzystania w telefonach komórkowych i urządzeniach mobilnych nowej generacji. Nowe nośniki o większej pojemności, przekładającej się wprost na większą wydajność i efektywność wykorzystujących je urządzeń, dołączają do rodziny kart pamięci microSDHC, dostępnych dotychczas w pojemnościach 4 GB i 8 GB.

 

?Stałe zwiększanie funkcjonalności urządzeń mobilnych zwiększa również apetyty konsumentów na coraz bardziej wszechstronne ich wykorzystanie?, powiedział Paweł Śmigielski, Dyrektor Regionalny na Europę Środkową w firmie Kingston. ?Nowoczesne urządzenia mobilne z powodzeniem łączą funkcje telefonu, kamery i odtwarzacza multimedialnego. Nowe nośniki microSDHC o pojemności 16 GB skutecznie przełamują barierę technologiczną i pozwalają użytkownikom w pełni cieszyć się cyfrowymi mediami i zapisać więcej zdjęć, muzyki, gier czy nagrań wideo.?
 

Karty pamięci Kingston microSDHC 16 GB umożliwiają zapisanie ok. 3000 piosenek*, ponad 9000 cyfrowych zdjęć o rozdzielczości 5 megapikseli** lub do 16 h nagrań wideo***. Nowe nośniki, stanowiące idealne rozwiązanie do przechowywania treści multimedialnych, obsługiwane są przez urządzenia firm takich jak LG, Motorola, Nokia, RIM oraz SonyEricsson.


Karty Kingston microSDHC 16 GB (oznaczenie katalogowe SDC2/16GB) oferowane są w sugerowanej cenie detalicznej 203,90 zł netto. Pomimo fizycznego podobieństwa kart microSDHC do nośników w formacie microSD, nowe karty będą poprawnie działały jedynie z urządzeniami w standardzie microSDHC i nie są wstecznie zgodne z urządzeniami i czytnikami microSD.


Kingston microSDHC 16 GB ? specyfikacja i funkcje


* Przybliżona liczba piosenek zapisanych w plikach mp3 o przeciętnej objętości 4 MB. Liczba rzeczywista może być inna, zależnie od wybranego poziomu kompresji.
** Przybliżona liczba zdjęć o wielkości 5 megapikseli, zapisanych w formacie JPEG. Liczba rzeczywista może być inna, zależnie od wybranego poziomu kompresji.
*** Przybliżony czas nagrania w standardzie MPEG1 przy szybkości transmisji na poziomie 1,5 Mb/s. Czas rzeczywisty może się różnić zależnie od wybranego standardu zapisu i poziomu kompresji.
**** Pojemność znamionowa. Rzeczywista pojemność może się różnić ze względu na wybrany format zapisu danych. Wiele urządzeń cyfrowych zapisuje na nośniku również własne dane systemowe, które mogą również ograniczać dostępną pojemność.
www.swiatobrazu.pl