25 marca 2014, 19:26
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 3656 razy

Nowe linie papierów fotograficznych Fomei

Nowe linie papierów fotograficznych Fomei

Na rynku pojawiły się dwie nowe linie materiałów do druku – Fomei Collection i FomeiJet – obejmujące ponad 20 podłoży i papierów fotograficznych do biurkowych drukarek fotograficznych i wielkoformatowych drukarek atramentowych.

Fomei to czeska marka znana w Polsce przede wszystkim z innowacyjnych rozwiązań w zakresie fotograficznego oświetlenia studyjnego. To także dostawca wysokiej jakości mediów do druku, takich jak papiery fotograficzne i artystyczne, płótna czy specjalistyczne media graficzne. Wieloletnie doświadczenie na rynku profesjonalnych rozwiązań do wielkoformatowego druku fotograficznego zaowocowało stworzeniem nowej, jednolitej oferty mediów podzielonej na dwie główne linie – Fomei Collection i FomeiJet. 

[kn_advert]

Fomei Collection to linia 11 starannie wyselekcjonowanych najwyższej jakości podłoży umożliwiających uzyskanie najwyższej jakości obrazu, dedykowana dla artystów i twórców, którzy nie uznają kompromisu w druku swoich prac. Collection to przede wszystkim sześć nowych ekskluzywnych podłoży artystycznych o świetnych parametrach w atrakcyjnych cenach. 
 
Dwa 100% bawełniane papiery Collection Cotton Smooth i Textured to artystyczne, bezkwasowe, matowe papiery archiwalne, które dzięki zastosowaniu optymalnej gramatury 240gsm sprawią przyjemność nie tylko dla oka, ale także kieszeni artystów, szukających idealnego podłoża do reprodukcji swojej twórczości. 
Artystów szukających archiwalnej trwałości ucieszy także nowe, 100% bawełniane, grube płótno matowe Collection Canvas Matt 390 o wysokiej gramaturze 390gsm i naturalnym splocie włókien 2:1. 
Fotograficznym tradycjonalistom i amatorom drukowania fotografii czarno-białych z pewnością przypadną do gustu dwa nowe papiery barytowe – Fomei Collection Baryta Silk 310 i Collection Baryta Mono 290 – dostępne w rewelacyjnych, jak na papiery barytowe, cenach: od około 95zł brutto za paczkę A4/25 kartek w arkuszach lub 40zł netto za m2 papieru w roli.
 
Linię uzupełniają podłoża fotograficzne ogólnego zastosowania – Collection Gloss 265 i Velvet 265,  znane dotychczas pod nazwą REAL Gloss i Velvet, oraz media graficzne –Collection Chrome Film 215, Backlit Film 165 i SA Vinyl 250.
 
 
 
FomeiJet to propozycja składająca się z 17 materiałów, skierowana przede wszystkim do zawodowców wykonujących wydruki fotografii i grafik w wielkim formacie. Ze względu na rewelacyjny stosunek jakości do ceny oferowanych podłoży z pewnością ucieszy także amatorów i hobbystów fotografii drukujących swoje zdjęcia przy użyciu biurkowych atramentowych drukarek fotograficznych. Część podłoży FomeiJet, wchodząc w skład dotychczasowej oferty Fomei, zdążyła przez ostatnich kilka lat zdobyć zaufanie polskich fotografów dzięki wysokiej jakości wykonania oraz bardzo dobrych właściwości reprodukcji drukowanych zdjęć i obrazów. 
Nowa linia FomeiJet obejmuje przede wszystkim szeroką gamę podłoży fotograficznych dostępnych w różnych gramaturach (205, 265, 300 gsm) i powierzchniach (błyszczące, perłowe), w atrakcyjnych cenach – od około 30zł brutto za opakowanie A4/25 kartek w arkuszach lub 10zł netto za m2 papieru w roli. 
Na szczególną uwagę zasługują dwa nowe papiery matowe o optymalnej dla zastosowań wystawowych gramaturze 230 i gładkiej matowej, bezodblaskowej powierzchni, dostępnej w dwóch wariantach odcienia bieli papieru – chłodniejszej w papierze FomeiJet Portrait Matt lub cieplejszej w Portrait Matt Warmtone. Oba papiery Portrait Matt oferują niezwykle wysoki poziom odwzorowania szczegółów i płynność przejść tonalnych w gradientach, zarówno w światłach i cieniach. 
Linię uzupełniają media w rolkach do druku wielkoformatowego - dwa płótna artystyczne (błyszczące i matowe) oraz produkcyjne media graficzne, takie jak winyle samoprzylepne (błyszczący i matowy), matowe papiery graficzne o gramaturach 90 i 180gsm do druku CAD/GIS i plakatów, folia do separacji barwnych do naświetleń oraz fototapeta o wysokim wskaźniku niepalności, odporności na zadrapanie i uszkodzenia mechaniczne. 
 
Podłoża Fomei Collection i FomeiJet dostępne są w arkuszach, w uniwersalnych formatach fotograficznych – 10x15, 13x18, A4, A3, A3+, a także w rolkach o szerokości 17, 24, 36, 42, 44, 50 i 60 cali, oferując pełen zakres kompatybilności z biurkowymi fotograficznymi drukarkami atramentowymi oraz ploterami i drukarkami wielkoformatowymi. 
 
Wszystkie papiery wchodzące w skład obu linii FomeiJet i Collection produkowane są w najlepszych fabrykach, manufakturach i papierniach w Niemczech, Szwajcarii, Francji czy Japonii. 
 
Polska premiera nowych linii podłoży będzie miała miejsce na Targach Film Video Foto w Łodzi, gdzie w dniach 27–29.03.2014, przy stoisku nr 122/124 zwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z pełną ofertą mediów Fomei Collection i FomeiJet.
 
 
Pełna oferta podłoży dostępna jest na stronie dystrybutora www.sklep.medikon.pl
 

 



www.swiatobrazu.pl