15 lutego 2017, 11:35
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 4837 razy

Nowe lustrzanki cyfrowe Canon EOS 77D i Canon EOS 800D

Nowe lustrzanki cyfrowe Canon EOS 77D i Canon EOS 800D

Canon zaprezentował dziś dwie nowe lustrzanki cyfrowe z rodziny EOS – Canon EOS 77D i Canon EOS 800D. Wyposażony w matrycę APS-C CMOS o rozdzielczości 24,2 megapiksela i procesor DIGIC 7 model EOS 77D oferuje wysoką wydajność oraz pełną kontrolę nad ustawieniami. Jest to propozycja dla każdego, kto chce rozwinąć umiejętności fotograficzne. Z kolei EOS 800D to doskonały aparat dla osób rozpoczynających swoją przygodę z fotografią.

Nowe aparaty  Canon EOS 77D i Canon EOS 800D posiadają najnowszy procesor DIGIC 7 i matrycę wykonaną w tej samej technologii, co sensor uznanego modelu EOS 80D. Najszybszy na świecie autofokus w trybie Live View[1], który ostrzy w zaledwie 0.03 sekundy, przekłada się na niezwykłą precyzję, a możliwość rejestrowania zdjęć seryjnych z prędkością 6 kl./s ułatwia wykonywanie zdjęć szybko poruszającym się obiektom.

[kn_free]

Szeroki zakres czułości ISO – 25600 z możliwością rozszerzenia do 51200 – umożliwia fotografowanie w słabych warunkach oświetleniowych. Szybki moduł autofokusa, oferujący 45 punktów AF (wszystkie krzyżowe), pozwala uchwycić akcję z wysoką precyzją, zapewniając płynne śledzenie obiektów i wyjątkową ostrość obrazu. Oba modele oferują również czujnik pomiaru światła RGB+IR o rozdzielczości 7560 pikseli, który wykrywa subtelne detale, takie jak odcienie skóry i ustawia prawidłową ekspozycję.

Nagrywanie filmów z rozdzielczością Full HD 60p w trybie HDR Movie Shooting pozwala uchwycić każdy szczegół i oddać płynność ruchów szybko poruszających się obiektów. Bez względu na to czy fotografujesz zwierzęta, sport czy zabawę na plaży – technologia Dual Pixel CMOS AF śledzi obiekty w ruchu i płynnie ustawia ostrość, aby zagwarantować profesjonalne rezultaty. Dodatkowo 5-osiowa cyfrowa stabilizacja obrazu eliminuje ruchy kamery podczas kręcenia filmów z ręki.

[kn_advert]

EOS 77D oferuje pełną kontrolę i pozwala dostosować funkcjonalności aparatu do własnych potrzeb. Dwa pokrętła sterujące pozwalają regulować m.in. parametry przysłony i szybkość migawki, a górny panel LCD natychmiast wyświetla każde ustawienie. Mniej doświadczeni użytkownicy docenią natomiast przyjazny intefejs aparatu EOS 800D, który pozwala uczyć się kolejnych ustawień aparatu w trakcie fotografowania, co pomaga rozwijać swoje umiejętności fotograficzne.

Łączność NFC i Wi-Fi pozwala łatwo przesyłać zdjęcia i filmy do kompatybilnych urządzeń mobilnych lub urządzenia Canon Connect Station. Z kolei technologia Bluetooth umożliwia przeglądanie zdjęć bez wyjmowania aparatu z torby oraz zdalne sterowanie za pomocą smartfona lub nowego pilota BR-E1.

EOS 77D – cechy kluczowe:

 • Intuicyjne sterowanie
 • Matryca 24,2 MP
 • Autofokus z 45-punktami krzyżowymi
 • Bezprzewodowe sterowanie i przesyłanie danych przez Bluetooth
 • Technologia Dual Pixel CMOS zapewnia płynne przejścia autofokusa i precyzyjną ostrość wideo

EOS 800D – cechy kluczowe:

 • Matryca APS-C o rozdzielczości 24,2 MP
 • Optyczny wizjer i odchylany ekran dotykowy
 • Łatwe bezprzewodowe przesyłanie zdjęć do smartfonów i tabletów
 • Autofokus z 45-punktami krzyżowymi i najszybsze na świecie2AF w trybie Live View
 • Filmy w jakości filmów Full HD

 

 

 


[1] Wśród aparatów z wymienną optyką i matrycą typu APS-C z AF ze zmienną detekcją fazy, stan na luty 2017 r. wg badań Canon. Zmierzono zgodnie z wytycznymi CIPA oraz przy użyciu wewnętrznych metod pomiarowych z zamontowanym obiektywem EF-S 18-55 mm f/4-5.6 IS STM, z ogniskową 55mm i centralnym punktem AF w trybie pojedynczego zdjęcia i włączonym trybem Live View (tryb manualny, EV12, ISO 100, temperatura pokojowa).

 www.swiatobrazu.pl