12 kwietnia 2011, 08:58
Autor: Antoni Żółciak
czytano: 6971 razy

Nowe odtwarzacze Blu-ray i zestawy kina domowego od Sony

Nowe odtwarzacze Blu-ray i zestawy kina domowego od Sony

Sony wprowadza na rynek trzy nowe zestawy kina domowego, zaawansowany, stacjonarny odtwarzacz Blu-ray, a także odtwarzacz przenośny, wyposażony w 10-calowy ekran LCD.

Odtwarzacze Sony BDV-EF200, BDV-L600 i BDV-L800 to nowe, 2.1-kanałowe zestawy kina domowego z odtwarzem Blu-ray. Do głównych atutów dzisiejszych premier japońskiego producenta należy zaliczyć technologię BRAVIA Internet Video, pozwalającą na odtwarzanie filmów prosto z Sieci, technologię S-Force Pro (umożliwiającą reprodukcję wirtualnego dźwięku przestrzennego), a także technologię IP Noise Reduction, której zadaniem jest poprawianie ostrości obrazu przy oglądaniu materiałów z Internetu. Dwa porty HDMI ułatwiają podłączanie innych urządzeń HD, takich jak przystawki STB czy konsole do gier. Posiadacze sprzętów ze stajni Apple (iPodów Touch i iPhone'ów) mają do dyspozycji dok na swoje urządzenia, dzięki czemu multimedia można odtwarzacz bezpośrednio z nich. Jak deklaruje producent, BDV-L600 i BDV-L800M są uniwersalne w instalacji, bowiem wchodzący w ich skład odtwarzacz można ustawić poziomo, pionowo czy nawet zawiesić na ścianie. BDV-L800 wyposażony został ponadto w moduł Wi-Fi.

Sony Blu-ray
Sony BDV-EF200

Odtwarzacz BDP-S780 pozwala na konwersję z 2D do 3D i - jeśli wierzyć zapewnieniom japońskiego wytwórcy - należy do ścisłej czołówki pod względem jakości i wierności reprodukowanego obrazu. Technologia Super Bit Mapping Video ma za zadanie sprawiać, by obraz wyróżniał się czystością, żywymi kolorami i naturalnym wyglądem. Działać może ona zarówno przy filmach na DVD, Blu-ray, jak i materiałach z Internetu. Wbudowany moduł Wi-Fi pozwala również na prowadzenie rozmów i wideorozmów za pośrednictwem Skype.

Sony Blu-ray
Sony BDP-S780

Ostatnią premierą jest BDP-SX1, pierwszy przenośny odtwarzacz Blu-ray ze znaczkiem Sony. Urządzenie wyposażono w 10.1-calowy, obrotowy wyświetlacz LCD o dużej rozdzielczości oraz zintegrowany port USB, umożliwiający odczytywania nagrań z różnych urządzeń przenośnych. Mamy także baterię, która - w pełni naładowana - wystarczy na ok. pięć godzin odtwarzania.

Sony Blu-ray
Sony BDP-SX1

 

Źródło: Sonywww.swiatobrazu.pl