Nowe oprogramowanie wewnętrzne dla aparatów Nikon

Nowe oprogramowanie wewnętrzne dla aparatów Nikon

Firma Nikon opublikowała nowe wersje oprogramowania sterującego (firmware'u) dla trzech popularnych modeli lustrzanek: D600, D610 oraz D750 oraz kamery KeyMission 80. Wprowadzone zmiany dotyczą głównie eliminacji błędów działania tych urządzeń, a w przypadku korpusów DSLR zapewniają pełną kompatybilność z obiektywami należącymi do linii AF-P.


Zaktualizowany firmware przeznaczony jest dla trzech modeli aparatów: Nikon D600, Nikon D610 oraz Nikon D750, a także kamery panoramicznej Nikon KeyMission 80. Wszystkie poprawki do lustrzanek łączy jedna cecha: zapewniają lepszą kompatybilność z obiektywami wyposażonymi w krokowy napęd autofokusu (AF-P). Chodzi konkretnie o zachowanie odległości ostrzenia po przejściu aparatu w stan czuwania, a następnie wzbudzenia z niego oraz sygnalizowania w wizjerze osiągnięcia minimalnej oraz nieskończonej odległości ostrzenia podczas ostrzenia manualnego poprzez błyskanie wskaźnika ostrości. Dodatkowo w modelach D600 oraz D610 zadbano o poprawną obsługę obiektywów AF-P DX.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem