"Nowe piękno" jest po operacji plastycznej - kontrowersyjna wystawa Phillipa Toledano

"Nowe piękno" jest po operacji plastycznej - kontrowersyjna wystawa Phillipa Toledano

"Nowe piękno" to wystawa fotografii Phillipa Toledano, przedstawiających osoby, które poddały się operacjom plastycznym. Zdjęcia można oglądać w łódzkiej Galerii Fotografii Punctum.Wystawa Phillipa Toledano Nowe piękno/A New Kind of Beauty prezentuje portrety osób, które w poszukiwaniu ideału piękna zdecydowały się poddać operacjom plastycznym. Część z nich zdecydowała się na ten krok chcąc poprawić - według własnego uznania - którąś z części ciała, inni bohaterowie zdjęć to transseksualiści, którzy nie identyfikują się ze swoją płcią biologiczną i operacyjnie ją zmieniają. Wszyscy zostali sfotografowani w taki sam sposób - z dumą prezentują swoje ciało.

Fotografie intrygują i wzbudzają kontrowersje. Toledano szuka odpowiedzi na pytanie, czy kiedy zmieniamy siebie, ukazujemy swój prawdziwy charakter, czy może pozbawiamy się naszej tożsamości? Czy piękno jest stworzone przez współczesną kulturę, przez historię, czy przez ręce chirurgów? A może tworzymy nowy rodzaj piękna, będący amalgamatem chirurgii, sztuki i kultury popularnej? Jedno jest pewne: obok tych fotografii nie można przejść obojętnie.

Wystawa potrwa do 31 sierpnia 2012 roku.
 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem