Nowoczesna architektura jest fotogeniczna

Nowoczesna architektura jest fotogeniczna

W katowickiej Galerii SARP rozpoczyna się pokaz fotografii Juliusza Sokołowskiego. Zdjęcia te, prezentowane wcześniej w Warszawie, to fotograficzne impresje na temat dorobku jednej z najbardziej znanych polskich pracowni architektonicznych - JEMS.


Fotografie Juliusza Sokołowskiego ?Niebo nad Warszawą" powstawały w dialogu ze sztuką architektury. Ich charakter doskonale oddają słowa Roberta Koniecznego, obecnie najbardziej znanego na świecie polskiego architekta: Juliusz to po prostu artysta. Człowiek, który absolutnie zapamiętuje się w tym co robi. Widać to kiedy fotografuje i widać to w jego fotografiach ? pięknych, smutnych, często zaskakujących świeżym a zarazem oczywistym spojrzeniem. W tej chwili nie wyobrażam sobie mojej architektury bez jego subtelnych zdjęć.

Bohaterami wystawy ?Niebo nad Warszawą" są projekty pracowni JEMS-Architekci łączące umiejętne wykorzystanie nowoczesnych technologii i wiedzy, popartej społeczną wrażliwością na temat tkanki miejskiej. Wystawę będzie można oglądać w dniach 6 - 16 grudnia w galerii nowego pawilonu zaprojektowanego przez zespół JEMS na Skwerze Hoovera (najszersza część Krakowskiego Przedmieścia, na wysokości ul. Bednarskiej). Projekt pawilonu ma na celu przywrócenie mieszkańcom Warszawy niezauważanej dotąd części historycznego centrum miasta.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem