Nowości w Mamiya

Nowości w Mamiya

Mamiya to prawdziwa legenda fotografii. Od kilkudziesięciu lat wielu fotografów wybiera właśnie tę markę. Aparaty średnioformatowe są większe od lustrzanek małoobrazkowych, co jednak idzie w parze ze skokiem jakościowym pod względem wielkości kadru, jak i klasy efektów końcowych. Mamiya poinformowała, że już w przyszłym tygodniu na targach Photokina zaprezentuje nową 22-megapikselową ściankę średnioformatową o oznaczeniu ZDb, prawdopodobnie następce wersji ZD. Tymczasem zaprezentowała już dwa nowe obiektywy do Mamiya z serii Sektor D i adapter 4x5 cala do Mamiya ZD.


22-megapiskelowa ścianka ZDb współpracuje z modelami Mamiya 645AFD/II/III, RZ67Pro-SD i RB67Pro-IID. Wielkość matrycy jest dokładnie dwukrotnie większa od pełnej klatki małego obrazka. Zapowiedziany został bufor, który będzie w stanie zapisać 22 zdjęcia formatu RAW. Ścianka będzie obsługiwać karty SDHC o pojemności do 32 GB. Pod koniec tego poznamy cenę i datę wprowadzenia produktu na rynek.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem