22 lutego 2018, 14:00
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 5431 razy

Nowożeńcy oskarżyli fotografa ślubnego o zbyt dużo ujęć fragmentów ciał druhen. Fotograf zakończył działalność

Nowożeńcy oskarżyli fotografa ślubnego o zbyt dużo ujęć fragmentów ciał druhen. Fotograf zakończył działalność

Para nowożeńców trafiła na pierwsze strony gazet w Wielkiej Brytanii po złożeniu pozwu przeciwko fotografowi ślubnemu, twierdząc, że ponad jedna trzecia wykonanych zdjęć była nieostra, a pozostałe fotografie w ponad połowie przedstawiły biusty i pośladki druhen.

Steph i Paul Unwin oskarżają fotografa Davida Kilcourse'a, że z 1636 zdjęć otrzymanych po ślubie, 559 z nich było nieostre. Twierdzą także, że Kilcourse przekazał fotografie, na których 96 razy sportretował druhny, a tylko 81 razy młodą parę. Dodatkowo portrety druhen przedstawiały przeważnie zbliżenia na biusty i pośladki. 
[kn_free]
 
"Nie posiadamy ani jednego zdjęcia z moimi teściami i wyłącznie jedno z moimi rodzicami" – dodaje Steph Unwin. 
 
David Kilcourse odpowiedział na zarzuty, mówiąc, że Unwinowie sami niekorzystnie wykadrowali otrzymane zdjęcia, tak aby wyglądało na to, że skupił się zbytnio na ciałach druhen. Fotograf dodaje również, że słaba jakość techniczna zdjęć była spowodowana m.in. złymi warunkami pogodowymi w dniu ślubu. 
[kn_advert]
 
Chociaż Kilcourse zwrócił Unwinom swoje wynagrodzenie w wysokości 550 £, nowożeńcy postanowili złożyć pozew w sądzie okręgowym. A gdy fotograf nie pokazał się w dniu rozprawy, zasądzono na rzecz małżeństwa  601 £ zadośćuczynienia. Od tego czasu firma Kilcourse zakończyła swoją działalność związaną z fotografią ślubną i nie pracuje już w branży. 
 
I choć nigdy nie uda się w pełni zabezpieczyć przed trudnymi klientami (i - z drugiej strony - przed nieudolnym fotografem) warto zwrócić uwagę na kompletność i jakość umowy, łączącej strony ślubnego zlecenia. To przynajmniej częściowo może zminimalizować przyszłe kłopoty. 
 
fotograf ślbuny
Fot. David Kilcourse
 
fotograf ślbuny
Fot. David Kilcourse
 
fotograf ślbuny
Fot. David Kilcourse
 
fotograf ślbuny
Fot. David Kilcourse
 
fotograf ślbuny
Fot. David Kilcourse
 
 

Wokół tematu

 
 

Fotograf ślubny jasnowidzem?Fotograf ślubny, który na swoim koncie ma już ponad sto fotografowanych ślubów został zapytany: czy wydarzenia na weselu mogą świadczyć o tym, że małżeństwo skończy się wkrótce rozwodem? Po głębokiej analizie swoich zleceń podał trzy sytuacje, które mogą świa... więcej

 

 

 

Fotograf ślubny - czego oczekują klienci?W prasie bardzo często pojawiają się artykuły poradnikowe poświęcone wyborowi idealnego fotografa ślubnego - co ciekawe i chyba trochę absurdalne - również w czasopismach i serwisach internetowych dla fotografów. My postanowiliśmy przyjrzeć się tematowi z drug... więcej

 www.swiatobrazu.pl