Nowy horyzont sztuki

Nowy horyzont sztuki

Nie tylko artyści i muzea chcą więcej swobody, zauważalności i kontroli nad reprodukcjami, ale i klienci, którzy chcą jakości i trwałości swoich ulubionych dzieł. Fotograf nie tylko chwyta obraz na migawce, ale i drukuje zdjęcie, nadając mu określony układ.


Technologia Digigraphie? firmy Epson zapewnia najwyższe standardy w cyfrowej reprodukcji sztuki. Dzięki Digigraphie? świat sztuki może wykorzystywać dobrodziejstwa technologii cyfrowej gwarantujące nadzwyczajną jakość i wytrzymałość druku.

Digigraphie? jest wynikiem wieloletnich badań prowadzonych przez firmę Epson, które umożliwiły osiągnięcie najwyższej jakości druku zapewnianej przez urządzenia i tusze pigmentowe Epson UltraChrome?.

Wynik? Technologia Digigraphie? umożliwia tworzenie lub reprodukowanie dzieł sztuki w niewielkich seriach, którymi będą się szczycić ich nabywcy. Każdą pracę można unikatowo powielić, każda replika może mieć swój numer czy informacje i być opatrzona autografem artysty.

Digigraphie? to wyznacznik doskonałości oparty na dokładnych kryteriach i rządzący się surowymi zasadami, co pozwala na zwiększenie wartości repliki cyfrowej poprzez otrzymanie i zastosowanie znaku jakości Digigraphie? Collection.

Pochodzenie

Choć technologia Digigraphie? jest dość nowa sam koncept jest znacznie starszy. Digigraphie? zostało zapoczątkowane 13 listopada roku 2003 podczas obchodów stulecia Wystawy Jesiennej w Paryżu, we Francji. Przez wiele lat fotograficy, rzeźbiarze, malarze oraz laboratoria fotograficzne i litograficzne korzystali z produktów firmy Epson, tworząc wysokiej jakości wydruki. Dzięki temu powstała nowa gałąź sztuki: wydruki cyfrowe.

W poszukiwaniu nazwy


Jak nazwać wydruk cyfrowy uzyskany dzięki drukarce Epson? To pytanie pojawiło się w Stanach Zjednoczonych w roku 1991. Kierownik działu wydruków w Nash Editions ? Jack Duganne ? szukał nowej nazwy pasującej do prac Diane Bartz, tworzącej wydruki atramentowe. Użył francuskiego terminu ?jet d?encre? (strumień atramentu), a następnie doprecyzował jako ?gicleur? (natrysk) i ?Giclée? (rozpylanie). Artyści francuscy stanęli przed tym samym problemem co Duaganne. Określenie ?wydruk atramentowy? zostało odrzucone, gdyż nie pasowało do tematyki druku artystycznego.

Niektórzy artyści postanowili stworzyć własny znak, np. Philip Plisson, marynista, korzystał z nazwy ?Pixographie? lub Jean-Noël l?Harmeroult, fotograf mody, używający określenia ?Hyperchrom?. Obydwaj artyści używali własnych znaków w celu opisania dzieł tworzonych w niewielkich nakładach za pomocą profesjonalnych drukarek do zdjęć firmy Epson.
W takiej sytuacji wprowadzenie standardu wydaje się być oczywistością.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem