Książki100 najważniejszych zdjęć świataPytania i odpowiedziCytaty dla fotografaNajczęściej wyszukiwane

Dołącz do nas

Google+

Daj się ocenić i oceniaj • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 4


 • Autor:
  Komentarzy: 8


 • Autor:
  Komentarzy: 13


 • Autor:
  Komentarzy: 8


 • Autor:
  Komentarzy: 15


 • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 44


 • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 8


 • Autor:
  Komentarzy: 9


 • Autor:
  Komentarzy: 3


 • Autor:
  Komentarzy: 16


 • Autor:
  Komentarzy: 16


 • Autor:
  Komentarzy: 20


O czym warto pamiętać, dobierając obraz do wnętrza?

O czym warto pamiętać, dobierając obraz do wnętrza?

Obrazy nie tylko uzupełniają wnętrza, ale przede wszystkim dodają im charakteru, informując o tym, kim jest właściciel mieszkania. Dzięki tym elementom dekoracyjnym, odbierasz swój dom poprzez pryzmat własnych zainteresowań, mocno personalizując każde wnętrze. Obrazy są przecież odzwierciedleniem duszy, czyli tej części każdej osoby, której nie widać.Można by rzec bez zbędnej przesady, że dom bez obrazów jest jak plaża bez słońca. Puste ściany sprawiają wrażenie smutnych, nieco przygaszonych i co ważne – także nie do końca wykończonych. Takie przestrzenie bez wyrazu i oryginalnych wartości trudno określić mianem udanej kompozycji.

Piękne wnętrze, pełne obrazów, tworzy domowy, ciepły klimat. A jak wybierać obrazy?

1. Wybieraj to, co jest ładne, a nie modne

Kiedy staniesz przed trudną decyzją zakupu określonego obrazu, zawsze najpierw zastanów się, jakie są Twoje preferencje. Czy masz ulubione motywy? A może zawsze marzyłeś, aby w swoim domu posiadać obraz przedstawiający określone miasto lub dynamikę jakiegoś ekstremalnego sportu (na stronie PIXERS znajdziesz wiele takich reprodukcji)? W każdym takim wypadku, wybór będzie znacznie lepszą decyzją aniżeli kierowanie się modą. Zakup obrazu znanego malarza, modnego wykonawcy muzycznego, nie zawsze będzie pasował do tego, jakim człowiekiem jesteś. A przecież wnętrze i jego właściciela łączy nierozerwalna więź.

2. Mniej, znaczy więcej – kiedy warto postawić na 1 duży obraz

Duże reprodukcje sprawdzają się szczególnie w nowoczesnych aranżacjach. Wszędzie tam, obrazy mogą być postawione na podłodze i oparte o ścianę, mogą wisieć na ścianie w sypialni czy też wypełniać wnętrze salonu. W nowoczesnych aranżacjach obraz najczęściej umieszcza się na ścianie wykończonej dekoracyjną cegłą. Taka powierzchnia jest wspaniałym tłem dla różnobarwnych dekoracji.

3. Obraz, a stylistyka wnętrza

Do wnętrz rustykalnych wybierz obraz przedstawiający piękną naturę, do nowoczesnych coś niestandardowego, nieco graficznego. Ważne, aby nie przesadzać z liczbą portretów, które mogą tworzyć w domu nieco mroczny, zimny klimat. Zwłaszcza, jeśli postacie z portretów nawiązują do dawnych epok.

Jeśli nie jesteś fanem standardowych obrazów, wybierz coś bardziej nowoczesnego np. fototapetę lub naklejkę. Ten rodzaj dekoracji ściennej jest bezpieczną i oryginalną formą dekoracji wnętrza. Szeroką paletę dekoracyjnych obrazów, znajdziesz na PIXERS.

 

 

Autor: Artykuł promocyjny


Oceny artykułu: 0% 0% ocen: 0

Czytaj także


Inne artykuły autoraKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

Widok z Malinowskiej Skały na Skrzyczne Zatrzymać czas... Kopa Skrzyczeńska i Malinowska Skała Siodło pod Malinowem Potok Wapieniczanka, Dolina Wapienicy Potok Wapieniczanka, Dolina Wapienicy Lipnik Kopiec