Obecność fotografii w mediach to ściema

Obecność fotografii w mediach to ściema

Fotograf lub kurator musi zrobić coś porównywalnego z wystrzałem z armaty, żeby zainteresowały się nim media. Mało się pisze o fotografii w gazetach niebranżowych, a jeszcze mniej mówi się o niej w telewizji.


Uświadomiłam sobie to niedawno. Mimo że nałogowo czytam gazety, oglądam wiadomości i kanały informacyjne, TVP Kultura – czyli audycje tych stacji, w których fotografia mogłaby się pojawiać, niczego tam na jej temat nie znajduję.
Zastanawiam się dlaczego? Z jednej strony nie szukam w tv ani w ogólnopolskich dziennikach informacji o fotografii, ale przypuszczam, że gdyby zostały tam zamieszczone – zaciekawiłyby mnie. Nie mam tu na myśli recenzji wystaw (oczywiście pisze się i mówi tylko o tych widowiskowych, największych, w dużych placówkach), ale pisanie codzienne, które mogłoby czytelników i widzów kształcić, pozwalać obyć się z dobrą fotografią, po prostu promować to medium jako dziedzinę sztuki.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem