Obiektyw HD PENTAX-FA35mmF2 o minimalnej odległości ostrzenia 0,3 metra

Obiektyw HD PENTAX-FA35mmF2 o minimalnej odległości ostrzenia 0,3 metra

Ricoh zapowiedziało premierę szerokokątnego obiektywu HD PENTAX-FA35mmF2 o minimalnej odległości ostrzenia 0,3 metra. Charakteryzują go kompaktowe wymiary (44,5 mm) i niewielka waga (193 gram). Ten model jest kompatybilny ze wszystkimi aparatami cyfrowymi Pentax z bagnetem K, zapewnia kąt widzenia na poziomie 53,5 mm dla aparatów z matrycą APS-C i 35mm dla pełnej klatki. Ze względu na parametry jest dobrym obiektywem bazowym o wszechstronnym zastosowaniu.Nowy model bazuje na popularnym smc PENTAX-FA35mmF2AL. Dla uzyskania najwyższej jakości obrazu zastosowano w nim kompensującą aberracje soczewkę asferyczną oraz wielowarstwowe powłoki HD, które pozwalają na uzyskanie zdjęcia o wysokim kontraście i redukują efekt flary oraz refleksów podczas fotografowania w trudnych warunkach oświetleniowych. Natomiast powłoka SP ułatwia usuwanie zabrudzeń z przedniej soczewki.

HD PENTAX-FA35mmF2 będzie dostępny w  sprzedaży pod koniec lutego a sugerowana przez producenta cena detaliczna wyniesie 399 €.

Obiektyw HD PENTAX-FA35mmF2

Obiektyw HD PENTAX-FA35mmF2

Reklama

Filmowanie aparatem i edycja wideo


Filmowanie aparatem fotograficznym ma pewne zalety, których kamery wideo i filmowe nie są w stanie zaoferować bez zainwestowania naprawdę poważnych kwot pieniędzy.

 

W e-kursie omawiamy zarówno kwestie sprzętowe (wybór aparatu, obiektywu, akcesoriów) i techniczne (formaty zapisów obrazu filmowego itp.) jak i warsztatowe oraz artystyczne. Następnie przechodzimy do edycji wideo ponieważ film nagrany aparatem jest tak naprawdę tylko surowcem..

 

 

Sprawdź szczegóły

Autor: Materiały prasowe


Oceny artykułu: 0% 0% ocen: 0

Sprawdź inne artykuły z kategorii: ObiektywyKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

z6 samotne drzewo mroźne świtanie świt w lesie nad Narwią O poranku w Orłowie Słychać tylko ciszę.