Dziwaczny obiektyw makro, który może być doskonałym rozwiązaniem dla makrofotografów

Dziwaczny obiektyw makro, który może być doskonałym rozwiązaniem dla makrofotografów

Firma Venus Optics przyzwyczaiła do tworzenia nietypowych instrumentów optycznych, jednakże jej najnowszy produkt jest naprawdę nieszablonowy. Obiektyw Laowa 24mm f/14 2x, o którego pierwsza zapowiedź pojawiła się już 2 lata temu, przypomina kształtem sondę, mierzy 40 cm długości i został stworzony do makrofotografii. Jako że model ten jest wodoszczelny, pozwala na fotografowanie małych obiektów umieszczonych w trudno dostępnych miejscach – w zaroślach czy strumieniu.


Venus Optics Laowa 24mm f/14 2x - nietypowy obiektyw makro

Konstrukcja tego obiektywu makro jest zdecydowanie dziwna, jednakże wydaje się to być bardzo ciekawym rozwiązaniem dla wszystkich makrofotografów. Jego końcówka ma zaledwie 2 cm średnicy, co sprawia, że można go wcisnąć w różne otwory czy wykonać ujęcia, przy których zastosowanie tradycyjnego obiektywu byłoby karkołomne lub niemożliwe. Dodatkowo wokół przedniej soczewki producent umieścił diody LED, które doświetlają fotografowany obiekt i pomagają ustawić ostrość.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem