Obiektyw portretowy Nikkor Z 85MM F/1.8 S

Obiektyw portretowy Nikkor Z 85MM F/1.8 S

Nikon wprowadza do rodziny optyki Nikon Z jasny standardowy obiektyw portretowy. NIKKOR Z 85mm f/1.8 S to pełnoklatkowy obiektyw do aparatów bezlusterkowych z szybkim autofokusem, zapewniający niesamowitą szczegółowość w całym kadrze. Pozwala on fotografom na przedstawianie obiektów z niesamowitą wyrazistością zarówno na zdjęciach, jak i na filmach.Od klasycznych ujęć portretowych po portrety kontekstowe, od kameralnego otoczenia po ogromne imprezy. Dzięki zaawansowanym parametrom optycznym obiektyw NIKKOR Z 85mm f/1.8 S zapewnia niesamowite rezultaty w każdym miejscu. Ostrość w całym kadrze jest niezrównana — nawet w przypadku fotografowania przy maksymalnym otworze przysłony f/1.8. Tło jest pięknie i naturalnie rozmyte, a flara obiektywu jest skutecznie niwelowana nawet przy fotografowaniu pod światło.

Autofokus działa szybko, a nowa funkcja detekcji oka w aparatach Nikon Z pozwala ustawić ostrość na oku fotografowanej osoby, zarówno gdy jest sama, jak również, gdy znajduje się w tłumie. Natomiast amatorzy filmowania mogą skorzystać z ogniskowej 85 mm, aby wyodrębnić obiekty i kręcić materiały wideo z niesamowitą głębią ostrości.

Dirk Jasper, Product Manager w firmie Nikon Europe, powiedział: "NIKKOR Z 85mm f/1.8 S to obiektyw niezwykle wszechstronny. Dzięki szybkiemu wielosilnikowemu AF i dużemu maksymalnemu otworowi względnemu użytkownicy nie muszą martwić się trudnym światłem ani nieoczekiwanymi sytuacjami. Niezależnie od tego, czy fotografujesz na imprezie, w studiu czy na otwartej przestrzeni, możesz swobodnie robić żywe portrety, o których można powiedzieć wiele, ale na pewno nie to, że są zwyczajne".

Reklama

E-szkoła portretu


Aby powstał poruszający portret, trzeba do perfekcji opanować warsztat i techniki fotograficzne. Fotografia portretowa jest nie tylko pasją, sztuką, jest także rzemiosłem.

 

E-szkołę portretu tworzy jedenastu fotografów, których zdjęcia publikowane są w prasie, wykorzystywane w kampaniach reklamowych, prezentowane na wystawach całego świata. To oni przekażą Ci niezbędną wiedzę do skutecznej samodzielnej pracy. Dzięki ich wiedzy nauczysz się zestawiać wszystkie elementy fotografii w naturalną całość tak, by tworzyć portrety przenikliwe, intrygujące, których nie da się zapomnieć.

 

Sprawdź jak przebiega e-kurs

Obiektyw portretowy Nikkor Z 85MM F/1.8 S 

NIKKOR Z: dzięki dużej średnicy mocowania Z firmy Nikon obiektyw ten umożliwia rejestrowanie jasnych zdjęć nie obarczonych winietowaniem.

Seria S: nowy wymiar jakości układu optycznego. Przeciwodblaskowa powłoka nanokrystaliczna. Płynnie pracujący, bezgłośny wielosilnikowy AF.

Doskonała ostrość: wyjątkowe efekty w całym kadrze. Minimalna odległość zdjęciowa to tylko 0,80 m.
Wytrzymała konstrukcja: każda ruchoma część tubusu obiektywu jest uszczelniona w celu ochrony przed kurzem i kropelkami wody.

Znakomity do filmowania: bezgłośna regulacja przysłony i prawie bezgłośny mechanizm AF. Efekt "oddychania" obiektywu został praktycznie wyeliminowany.

Konfigurowalny pierścień sterujący: może służyć do ręcznego ustawiania ostrości (domyślnie), sterowania przysłoną lub kompensacji ekspozycji.

Obiektyw portretowy Nikkor Z 85MM F/1.8 S

 

Obiektyw portretowy Nikkor Z 85MM F/1.8 S

Autor: Materiały prasowe


Oceny artykułu: 0% 0% ocen: 0

Sprawdź inne artykuły z kategorii: ObiektywyKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

Duduś Przy spiżarni Blue system Larissa w żółtej kompieli Michalina w bieli Amarylis 2017 ty45-217