Obiektyw Voigtlander Nokton Vintage Line 75 mm F1.5 Aspherical VM

Obiektyw Voigtlander Nokton Vintage Line 75 mm F1.5 Aspherical VM

Linia obiektywów Vintage Line do aparatów dalmierzowych nawiązuje designem do klasycznych konstrukcji z minionych epok. Optycznie natomiast wykorzystuje cały dorobek techniki, zapewniając jakościowe obrazowanie dostosowane do wymagań współczesnych aparatów.
W linii Vintage znajduje się obecnie 5 obiektywów o ogniskowych w przedziale od 21 mm do 50 mm. Nokton Vintage Line 75 mm F1.5 Aspherical stanowi rozszerzenie linii o krótki teleobiektyw.Konstrukcja optyczna nowego Noktona składa się z 7 elementów rozmieszczonych w 6 grupach. Maksymalny otwór przysłony wynoszący f/1,5 pozwala uzyskać płytką głębię ostrości. 12-listkowa przysłona w połączeniu z dużą jasnością oraz długą ogniskową zapewnia przepiękne rozmycia tła. Soczewka asferyczna gwarantuje idealną ostrość nawet podczas fotografowania na pełnym otworze.

Tubus obiektywu mierzy zaledwie 63,3 mm (mierzone od bagnetu do przedniego elementu), dzięki czemu nie zasłania dalmierza aparatu. Karbowane pierścienie nastawcze zapewniają pewny chwyt i precyzję ustawień.

Obiektyw z mocowaniem VM zaprojektowany został do współpracy z cyfrowymi oraz analogowymi aparatami dalmierzowymi. Przy użyciu odpowiedniego adaptera z powodzeniem można stosować go na aparatach bezlusterkowych.

Voigtlander Nokton Vintage Line 75 mm F1.5 Aspherical VM dostępny będzie w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej oraz srebrnej. W każdym opakowaniu wraz z obiektywem znajdzie się także osłona przeciwsłoneczna w pasującym kolorze.

Voigtlander Nokton Vintage Line 75 mm F1.5 Aspherical VM

Reklama

Fotografowanie ruchu


W fotografii ruchu wszystkie decyzje trzeba podejmować szybciej i z większą pewnością niż w innych dziedzinach tej sztuki. Wymaga to znajomości technik, praktyki i uważnej obserwacji. 

 

Jeśli uda Ci się naprawdę dobrze zgłębić tajniki fotografii ruchu, to niemal każda inna jej dziedzina wyda Ci się błahostką, każde wydarzenie będzie zdawało się przebiegać w zwolnionym tempie.

 

   

Biorę udział w e-kursie

 

Voigtlander Nokton Vintage Line 75 mm F1.5 Aspherical VM

  • klasyczna konstrukcja nawiązująca do lat 50. ubiegłego wieku
  • element asferyczny dla najlepszej jakości obrazowania
  • niezwykle solidna, całkowicie metalowa budowa
  • ręczne ustawianie ostrości dla jeszcze większej precyzji
  • dwunastolistkowa przysłona zapewniająca przepiękne rozmycia nieostrości
  • zaprojektowany do współpracy z nowoczesnymi matrycami aparatów cyfrowych
  • pokrycie obrazem matrycy aparatu pełnoklatkowgo
  • wbudowany system umożliwiający ostrzenie na aparatach dalmierzowych z mocowaniem Leica M

 

Voigtlander Nokton Vintage Line 75 mm F1.5 Aspherical VM

Voigtlander Nokton Vintage Line 75 mm F1.5 Aspherical VM

 

Voigtlander Nokton Vintage Line 75 mm F1.5 Aspherical VM

Voigtlander Nokton Vintage Line 75 mm F1.5 Aspherical VM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Materiały prasowe


Oceny artykułu: 0% 0% ocen: 0

Sprawdź inne artykuły z kategorii: ObiektywyKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

Z  ogrodu Zamarzenie Wiosennie Roztańczone Anemony Face to face ... Czapla Siwa, Grey Heron (Ardea cinerea) ... 2021r Impresje dmuchawcowe... Tawuła