Zaskakujące wyniki porównania wiekowego obiektywu za 300 złotych i nowoczesnego za 6000 zł

Zaskakujące wyniki porównania wiekowego obiektywu za 300 złotych i nowoczesnego za 6000 zł

Fotograf Mathieu Stern postanowił przeprowadzić niecodzienny test. Skonfrontował ze sobą dwa obiektywy – wiekowy Porst 50 mm f/1.2, za który zapłacił 80 USD (czyli ok. 300 zł) i współcześnie produkowany Canon EF 50 mm f/1.2L USM w cenie ponad 6000 zł. Chociaż wynik może wydawać się z góry przesądzony okazuje się, że rzeczywistość zaskakuje.


Dwa standardowe obiektywy Canon 50 mm f/1.2L USM i Porst 50 mm f/1.2

Porst 50 mm f/1.2 to manualna konstrukcja wzorowana na obiektywie EBC X-Fujinon 50mm f/1.2. Jak utrzymuje Mathieu Stern udało mu się zdobyć go na portalu aukcyjnym eBay za cenę 80 USD (około 300 złotych). Na tę chwilę najtańsza aukcja jest jednak w innej cenie – 390 USD (około 1450 złotych). To dużo więcej od kwoty, którą deklaruje autor filmu, ale wciąż zdecydowanie mniej niż w przypadku Canona EF 50 mm f/1.2L USM. Za ten obiektyw należy zapłacić w sklepach ponad 6000 złotych. Jest to zaawansowany instrument, który należy do profesjonalnej serii L. Dysponuje m.in. bardzo szybkim system AF, wykorzystującym silnik USM i powłokami Super Spectra. 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem