Obiektywy: Canon RF 400mm F2.8L IS USM i Canon RF 600mm F4L IS USM oraz Canon RF 100 mm F2.8L MACRO IS USM

Obiektywy: Canon RF 400mm F2.8L IS USM i Canon RF 600mm F4L IS USM oraz Canon RF 100 mm F2.8L MACRO IS USM

Canon Europe przedstawia trzy nowe obiektywy RF - Canon RF 400mm F28L IS USM i Canon RF 600mm F4L IS USM dołączają do szerokiej gamy doskonałych optycznie i wiodących w branży obiektywów RF dla systemu Canon EOS R, który powstał z myślą o przyszłości i który oferuje niezrównane możliwości dzisiejszym i przyszłym fotografom. Prezentowane superteleobiektywy idealnie nadają się dla profesjonalnych fotografów przyrody i sportu. Są pierwszymi w gamie RF produktami wyposażonymi w podwójny napęd, który umożliwia szybsze niż kiedykolwiek ustawianie ostrości i śledzenie rozgrywającej się akcji – nawet podczas fotografowania z prędkością 30 klatek na sekundę. Na rynek trafił również Canon RF 100 mm F2.8L MACRO IS USM – pierwszy w świecie makro-obiektyw AF z powiększeniem 1,4x. Obiektyw ten jest nieodzownym elementem wyposażenia każdego fotografa – zarówno amatorów, jak i profesjonalistów – którzy pragnęliby rozwijać swoje umiejętności twórcze i korzystać z ogromnych możliwości aparatów i obiektywów systemu EOS R.Canon RF 400mm F2.8L IS USM i RF 600mm F4L IS USM

Superteleobiektywy z niewiarygodnie szybkim autofokusem

Modele RF 400 mm F2.8L IS USM i RF 600 mm F4L IS USM bazują na  przełomowych obiektywach EF 400 mm f/2.8L IS III USM i EF 600 mm f/4L III USM – dwóch ulubionych superteleobiektywach profesjonalnych fotografów sportu i przyrody. Chociaż optyka i mechanika tych obiektywów są w dużej mierze takie same jak w wersjach EF, oferują one zupełnie nowe możliwości dzięki pełnemu wykorzystaniu zalet rewolucyjnego systemu Canon EOS R i mocowania RF.

Profesjonaliści korzystający z tych obiektywów docenią niewiarygodne długości ogniskowych – szczególnie w połączeniu z extenderami RF 1.4x i 2x – jak również wspaniałe parametry optyczne, szybkie ustawianie ostrości, zmniejszoną wagę i lepsze wyważenie po podłączeniu do aparatu systemu Canon EOS R.

Obiektywy RF 400 mm F2.8L IS USM i RF 600 mm F4L IS USM oferują typowe zalety obiektywów Canon RF, takie jak sterowanie przysłoną co 1/8 kroku dla wideo czy ulepszony optyczny stabilizator obrazu dzięki systemowi komunikacji RF Mount, oferującemu stabilizację 5,5-stopniową[i]. Dodatkowo, obiektywy posiadają podwójny napęd, która zapewni przyszłym korpusom szybszy autofokus. Pozwoli to fotografowi uchwycić z daleka szybko rozgrywającą się, trwającą ledwie milisekundy scenę. Oba obiektywy oferują również trzy prędkości ręcznego ustawiania ostrości, co zapewnia precyzyjną kontrolę i możliwość ciągłej ręcznej regulacji ostrości – pozwala to na jej manualną zmianę bez przełączania trybów. Dodatkowo, fotograf może z góry zapamiętać dwa ustawienia ostrości i w razie potrzeby szybko je przywołać – oszczędza to czas w razie konieczności szybkiej reakcji i pozwala na przełączenie ostrości z jednego obiektu na drugi podczas nagrywania wideo. Pierścienia ostrości można również używać jako pierścienia sterującego w przypadku niektórych korpusów z serii EOS R.

Dzięki zastosowaniu szkła Fluorite i Super UD oraz powłok ASC i Super Spectra, nawet przy maksymalnym otwarciu przesłony f/2,8, obiektyw RF 400 mm F2.8L IS USM zapewnia wyjątkową ostrość w całym kadrze. Obiektyw RF 600 mm F4L IS USM cechuje się również minimalnymi zniekształceniami i odblaskami – nawet przy maksymalnie otwartej przysłonie f/4, zapewniając profesjonalne obrazy najwyższej jakości od krawędzi do krawędzi kadru. Dzięki dużemu otworowi przysłony (f/4 w przypadku RF 600 mm F4L IS USM i f/2,8 dla RF 400 mm F2.8L IS USM) oba obiektywy działają niezawodnie nawet przy słabym oświetleniu. Oba posiadają też 5,5-stopniową sta­bi­li­zację obrazu, redukując poruszone obrazy w słabych warunkach oświetleniowych – w efekcie są idealne dla profesjonalistów, potrzebujących doskonałego zdjęcia w każdej  sytuacji.

Oba obiektywy budzą zaufanie swoją konstrukcją. Są lekkie i potrafią wytrzymać trudy profesjonalnego użytkowania. Niezależnie od tego, czy fotograf pracuje na mokrej od deszczu murawie czy w kurzu safari, obiektywy sprostają każdej próbie dzięki legendarnej jakości wykonania serii L i odbijającemu ciepło białemu wykończeniu.

 

Canon RF 400mm F2.8L IS USM Canon RF 100 mm F2.8L MACRO IS USM Canon RF 600mm F4L IS USM

Canon RF 400mm F2.8L IS USM Canon RF 100 mm F2.8L MACRO IS USM Canon RF 600mm F4L IS USM

Canon RF 100mm F2.8L MACRO IS USM

Doskonały do makrofotografii i portretów

RF 100mm F2.8L MACRO IS USM to prawdziwie wszechstronny obiektyw –  niezbędny element wyposażenia profesjonalistów, półprofesjonalistów i amatorów fotografii makro, martwej natury i portretów. Jego ponadprzeciętny współczynnik powiększenia 1,4: 1 – możliwy dzięki ruchomemu układowi obiektywu i krótkiemu tylnemu ogniskowaniu – pozwala fotografowi uchwycić wyjątkowo szczegółowe zbliżenia. Korzystna ogniskowa 100 mm przy przesłonie f/2,8 doskonale sprawdzi się w fotografii portretowej.

Oprócz niesamowitego powiększenia – zwiększonego w stosunku do odpowiednika EF (EF 100mm f/2.8L Macro IS USM) – obiektyw wyposażony jest w nowy pierścień kontroli aberracji sferycznej. Fotograf może dostosowywać efekt bokeh dla tła i pierwszego planu, jednocześnie uzyskując efekt rozmycia na obiekcie. Dziewięciolistkowy otwór o maksymalnej przysłonie f/2,8 oferuje płytką głębię ostrości i piękny efekt bokeh. Zaawansowana konstrukcja obiektywu RF 100 mm F2.8L MACRO IS USM zapewnia – podobnie jak w przypadku innych obiektywów z gamy RF – profesjonalną jakość, cechującą się ostrym i kontrastowym obrazem od krawędzi do krawędzi kadru.

RF 100 mm F2.8L MACRO IS USM oferuje również 5-stopniową optyczną stabilizację obrazu i 8-stopniową stabilizację obrazu (zgodnie ze standardem CIPA) po podłączeniu do aparatów EOS R5 i EOS R6, co znacznie ogranicza ryzyko poruszenia obrazu podczas fotografowania z ręki. Podwójny napęd Nano USM zapewnia płynne, dokładne i szybkie automatyczne ostrzenie. Działa ono praktycznie bezgłośnie, a jednocześnie tłumione jest "oddychanie" autofokusu, dzięki czemu obiektyw idealnie sprawdza się przy nagrywaniu filmów i w postprodukcji zdjęć robionych w technice Focus Stacking.

Canon RF 400mm F2.8L IS USM Canon RF 100 mm F2.8L MACRO IS USM Canon RF 600mm F4L IS USM

 

 

Canon RF 400mm F2.8L IS USM i RF 600mm F4L IS USM

 • Duże maksymalne otwarcie przesłony – odpowiednio f/4 i f/2.8 – zapewniające doskonałą jakość obrazu przy słabym oświetleniu
 • 5,5-stopniowy stabilizator obrazu (zgodnie ze standardem CIPA)
 • Lekkie i nieuciążliwe przy długotrwałym fotografowaniu z ręki
 • 9-listkowy kołowy otwór przysłony, który można regulować co 1/8 kroku, co zapewnia płynniejsze przejścia otwarcia przesłony przy nagrywaniu wideo
 • Pierścieniowy napęd USM, szybki procesor i zoptymalizowane algorytmy autofokusu – zapewniające ciche i szybkie ostrzenie automatyczne

Reklama

E-szkoła portretu


Aby powstał poruszający portret, trzeba do perfekcji opanować warsztat i techniki fotograficzne. Fotografia portretowa jest nie tylko pasją, sztuką, jest także rzemiosłem.

 

E-szkołę portretu tworzy jedenastu fotografów, których zdjęcia publikowane są w prasie, wykorzystywane w kampaniach reklamowych, prezentowane na wystawach całego świata. To oni przekażą Ci niezbędną wiedzę do skutecznej samodzielnej pracy. Dzięki ich wiedzy nauczysz się zestawiać wszystkie elementy fotografii w naturalną całość tak, by tworzyć portrety przenikliwe, intrygujące, których nie da się zapomnieć.

  

 

Biorę udział w e-kursie

 

Canon RF 100mm F2.8L MACRO IS USM

 • Pierwszy na świecie obiektyw AF makro oferujący niesamowite powiększenie 1.4x (1.4:1)[ii]
 • Pierścień do regulacji aberracji sferycznej, którym można dostosowywać efekt rozmycia na obiekcie i efekt bokeh
 • Maksymalna przysłona F2.8 zapewnia płytką głębię ostrości
 • 9-listkowy kołowy otwór przysłony daje piękne akcenty rozmycia (bokeh)
 • Nawet 5-stopniowy optyczny stabilizator obrazu (według CIPA, z korpusem EOS R) i nawet 8-stopniowy stabilizator w połączeniu z aparatami EOS R5 i EOS R6 wykorzystującymi własny wbudowany układ stabilizacji obrazu
 • Podwójne silniczki nano USM dla płynnego i szybkiego autofokusu


[i] Zgodnie ze standardem CIPA

[ii] Dotyczy wymiennych obiektywów z autofokusem, dotyczy bezlusterkowych aparatów pełnoklatkowych. Badanie Canon według stanu na dzień 13 kwietnia 2021 r. 

 

Autor: Materiały prasowe


Oceny artykułu: 0% 0% ocen: 0

Sprawdź inne artykuły z kategorii: ObiektywyKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

WYSTAWA Złotem objuczona Rozmarzona Werbena Lilak wzruszony Nogi po szyję :)) "Oczy konia są zwierciadłem jego duszy, studnią bez dna..." Pora radosna:)