Książki100 najważniejszych zdjęć świataPytania i odpowiedziCytaty dla fotografaNajczęściej wyszukiwane

Dołącz do nas

Google+

Daj się ocenić i oceniaj • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 4


 • Autor:
  Komentarzy: 8


 • Autor:
  Komentarzy: 13


 • Autor:
  Komentarzy: 8


 • Autor:
  Komentarzy: 15


 • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 44


 • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 8


 • Autor:
  Komentarzy: 9


 • Autor:
  Komentarzy: 3


 • Autor:
  Komentarzy: 16


 • Autor:
  Komentarzy: 16


 • Autor:
  Komentarzy: 20

Obiektywy Sony z mocowaniem typu E

Obiektywy Sony z mocowaniem typu E

Nowe obiektywy z mocowaniem typu E mają pozwolić w pełni wykorzystać możliwości aparatów Sony A7 i Sony A7R. Na rynku pojawiła się również nowa wersja obiektywu Sony A 70-200 mm f/2.8G oraz adaptery LA-EA4 i LA-EA3.


Nową serię FE - obiektywów z mocowaniem typu E przeznaczonych do aparatów z pełnoklatkowym przetwornikiem obrazu - tworzą dwa uniwersalne, średniozakresowe obiektywy zmiennoogniskowe, dwa stałoogniskowe modele Sonnar T* o dużej jasności oraz teleobiektyw zmiennoogniskowy typu G o wysokiej jakości. Choć nowe modele zostały stworzone w pierwszym rzędzie do aparatów Sony A7 i Sony A7R, znakomicie współpracują także z wszystkimi aparatami i kamerami z mocowaniem typu E.
 
Wraz z nowymi obiektywami pojawiły się dwa adaptery mocowania nowej generacji, które pozwolą nabywcom aparatów Sony A7 i Sony A7R korzystać z obiektywów z mocowaniem typu A przeznaczonych do matryc pełnoklatkowych. 

SEL35F28Z Sonnar T* FE 35 mm F2,8 ZA 

Nowy, stałoogniskowy obiektyw do matryc pełnoklatkowych SEL35F28Z nosi  logo Carl Zeiss. Wyraźnie odwzorowuje obraz, a dość krótka ogniskowa - 35 mm - i szeroki kąt widzenia wspaniale sprawdzają się przy fotografowaniu życia ulicy i krajobrazów.
 
Obiektyw waży 120 g i ma niewielkie wymiary, staranne uszczelnienie zapobiega przedostawaniu się do wnętrza kurzu i pyłu. Jak przystało na spadkobiercę pierwotnej koncepcji Sonnar, maksymalny otwór przysłony wynosi f/2,8. 
 
 
Reklama

SEL55F18Z Sonnar T* FE 55 mm F1,8 ZA

Duży otwór 9-listkowej przysłony kołowej (f/1,8) pozwala osiągnąć wizualnie efekt "bokeh", czyli miękki wygląd nieostrych fragmentów. Tak jak wszystkie modele z serii FE, obiektyw SEL55F18Z jest starannie uszczelniony i z powodzeniem może być używany w plenerze.
 
Uzupełnieniem opracowanej przez firmę Carl Zeiss konstrukcji optycznej jest powłoka T*, tłumiąca refleksy wewnątrz obiektywu. Dzięki niej obraz cechuje się dużym kontrastem, ze skrzącymi się światłami i głęboką czernią, stanowiącymi swoisty znak rozpoznawczy szkieł tego renomowanego producenta.
 
 

SEL2470Z: Vario-Tessar T* FE 24 – 70 mm F4 ZA OSS

Pierwszy w historii zmiennoogniskowy obiektyw Carl Zeiss do aparatów z pełnoklatkową matrycą i mocowaniem typu E otwiera przed zaawansowanymi fotografami zupełnie nowe możliwości.
 
Obiektyw posiada uniwersalny zakres ogniskowych - od 24 do 70 mm - i stałej maksymalnej przysłonie f/4 w całym zakresie zoomu. Wbudowany stabilizator obrazu Optical SteadyShot pozwala wydłużyć czas migawki przy zdjęciach z ręki.
 
Konstruktorzy obiektywu wykorzystali aż pięć soczewek asferycznych i jedną ze szkła ED. Powierzchnie elementów optycznych zostały pokryte unikatową powłoką Carl Zeiss T*. Osłabia ona wewnętrzne odbicia i odblaski, a w rezultacie przyczynia się do poprawy kontrastu.
 
Ze względu na niewielkie wymiary oraz ochronę przed kurzem i wilgocią obiektyw SEL2470Z sprawdzi się nie tylko w pomieszczeniach, lecz również w plenerze.
 

SEL2870: FE 28 – 70 mm F3,5-5,6 OSS

Lekki, nieduży i niedrogi obiektyw Sony SEL2870 to propozycja dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z pełnoklatkowym przetwornikiem obrazu i używają aparatu przede wszystkim do fotografowania prostych tematów, spotkań rodzinnych itp.
 
Ważnym atutem tego średniozakresowego modelu zmiennoogniskowego będzie stabilizator obrazu Optical SteadyShot, który kompensuje drgania ręki i poprawia ostrość zdjęć przy wszystkich ustawieniach ogniskowej. W skład zaawansowanego, opracowanego przez Sony systemu optycznego wchodzą trzy soczewki asferyczne i jedna ze szkła ED. Ograniczają one występowanie aberracji, zapewniają piękne odwzorowanie obrazu i pozwalają na zmniejszenie wymiarów oraz wagi. 
 
 

SEL70200G: FE 70 – 200 mm F4 G OSS

Zaawansowany teleobiektyw zmiennoogniskowy jest pierwszym modelem Sony "G Lens" z mocowaniem typu E przeznaczonym do użytku z pełnoklatkowymi przetwornikami obrazu, zastosowanymi w aparatach Sony A7 i A7R. Doskonale sprawdza się przy fotografowaniu sportu i dzikiej przyrody, co jest między innymi zasługą dużego (F4), stałego maksymalnego otworu przysłony. Tak jak wszystkie produkty z serii G, obiektyw wiernie odwzorowuje obraz, jest wygodny w użyciu i ergonomiczny.
 
Godna uwagi jest wyrafinowana konstrukcja optyczna obiektywu, w której użyto zaawansowanych soczewek asferycznych AA oraz elementów ze szkła Super ED i ED. Wysoki kontrast obrazu to zasługa firmowej powłoki Sony Nano AR, która osłabia refleksy i eliminuje tzw. duszki. Całości dopełnia stabilizator obrazu Optical SteadyShot i uszczelnienia chroniące wnętrze obiektywu przed kurzem i wilgocią.
 
 

SAL70200G2: 70 – 200 mm F2,8 G SSM II (mocowanie typu A)

 
W rodzinie obiektywów Sony z mocowaniem typu A pojawi się nowa, udoskonalona wersja modelu 70 – 200 mm F2,8 G, cenionego przez autorów fotografii portretowych, sportowych i przyrodniczych. 
 
Wyróżnikiem tego teleobiektywu zmiennoogniskowego jest duża maksymalna jasność, wynosząca f/2,8 z całym zakresie zoomu. Zastosowany w nowym modelu cichy system nastawiania ostrości działa mniej więcej cztery razy szybciej od swojego poprzednika i lepiej utrzymuje ostrość na poruszających się obiektach. Poprawę właściwości optycznych osiągnięto dzięki zastosowaniu firmowej powłoki Sony Nano AR. Tłumi ona wewnętrzne odbicia światła i zapewnia kontrastowe obrazy z jaskrawymi światłami i głęboką czernią. 
 
 

LA-EA4 i LA-EA3: adaptery mocowania do aparatów z pełnoklatkowymi matrycami obrazów

Nowy adapter LA-EA4 pozwala zainstalować na aparacie z gniazdem typu E praktycznie każdy obiektyw wyposażony w mocowanie typu A, przeznaczony do matryc pełnoklatkowych i APC-S. Zastosowana w nim technologia przepuszczalnego lustra (Translucent Mirror TechnologyTM) umożliwia szybkie, dokładne nastawianie ostrości w systemie detekcji fazy. (Uwaga: automatyka ostrości nie działa przy korzystaniu z telekonwerterów z mocowaniem typu A ani z obiektywu STF) Podczas fotografowania i filmowania działa również automatyka ekspozycji.
 
Model LA-EA3 również pozwala na wykorzystanie obiektywów z mocowaniem typu A przeznaczonych do matryc pełnoklatkowych (uwaga: model LA-EA3 nie pozwala na użycie automatyki ostrości z obiektywami, które nie są wyposażone w silnik).
 
Nowe obiektywy Sony SEL35F28Z, SEL55F18Z, SEL2470Z, SEL2870, SEL70200G i SAL70200G2 oraz adaptery LA-EA3 i LA-EA4 można już rezerwować na stronie www.sony.pl. Sprzedaż modeli SEL2870, SEL35F28Z, SAL70200G2, LA-EA3 i LA-EA4 rozpocznie się pod koniec listopada. Obiektyw SEL55F18Z będzie dostępny od stycznia 2014 roku, a obiektywy SEL2470Z i SEL70200G pojawią się wiosną 2014 roku.
 

Specyfikacja techniczna

 

Model


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

 • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
 • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
 • forów dyskusyjnych;
 • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
 • codziennego newslettera informacyjnego;
 • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem