Trzy błędy początkujących użytkowników szerokokątnego obiektywu

Trzy błędy początkujących użytkowników szerokokątnego obiektywu

Fotograf krajobrazowy Mark Denney przygotował krótki poradnik, który w szczególności przyda się początkującym entuzjastom uwieczniania pejzaży - Skupia się w nim na najczęściej popełnianych błędach podczas korzystania z obiektywu szerokokątnego. Paradoksalnie krótka ogniskowa wydaje się łatwiejsza niż tele, gdyż nie trzeba martwić się aż tak o ostrość i zazwyczaj łatwiej jest operować głębią ostrości. Jednakże jak w przypadku każdego obiektywu, także szerokokątny wymaga solidnego opanowania warsztatu.


Obiektywy szerokokątne są najbardziej popularne w fotografii krajobrazowej. Dlatego właśnie ich dobre opanowanie jest kluczem do udanych pejzaży. Przede wszystkim biegłości wymaga operowanie szerokim polem widzenia, które zdecydowanie odbiega od tego, jak postrzega się świat gołym okiem. Stąd obiektywy szerokokątne mogą być kłopotliwe dla początkujących fotografów.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem