Obsługa dużych plików RAW z Olympusa OM-D E-M5 Mark II w Photoshopie

Obsługa dużych plików RAW z Olympusa OM-D E-M5 Mark II w Photoshopie

Firma Olympus udostępniła w Internecie narzędzie, dzięki któremu 40-megapikselowe zdjęcia w formacie RAW zapisane przez najnowszy model aparatu bezlusterkowego Olympus OM-D E-M5 Mark II mogą zostać zaimportowane do Photoshopa. Program ten działa jako wtyczka (plug-in) działająca niezależnie od modułu Adobe Camera Raw i póki co współpracuje wyłącznie z 64-bitowymi wersjami programu Photoshop (w wersji CS5 lub nowszej).


Specjalny tryb pracy, który pozwala za pomocą 16-megapikselowego aparatu Olympus OM-D E-M5 Mark II wykonać niesamowicie szczegółowe zdjęcia o rozdzielczości 40 megapikseli stanowi ważną innowację i słuszny powód do dumy twórców tego aparatu. Sami niedawno mieliśmy okazję sprawdzić możliwości tej funkcji podczas konferencji Olympusa w Pradze i jak stwierdziliśmy, kryje ona w sobie spory potencjał. Niestety sprawia też pewne kłopoty osobom, które preferują samodzielną obróbkę plików RAW. W odróżnieniu bowiem od klasycznych cyfrowych negatywów generowanych przez ten model aparatu, owe "łączone" pliki ORF nie są póki co obsługiwane przez programy graficzne takie jak Photoshop - i ta sytuacja być może potrwa jeszcze dość długo.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem