26 sierpnia 2008, 12:06
Autor: Piotr Madura
czytano: 5743 razy

Odnowiony megazoom Canona. Nowy PowerShot SX110 IS

Odnowiony megazoom Canona. Nowy PowerShot SX110 IS

Po roku obecności na rynku Canon PowerShot SX100 IS doczekał się następcy. Zaprezentowany dzisiaj przez Canona model SX110 IS nie wnosi przełomowych zmian i mają one w zasadzie jedynie charakter liftingu. W dzisiejszych czasach 12 miesięcy to optymalny okres odświeżania serii amatorskich aparatów kompaktowych, które najbardziej nawiązują do aktualnych trendów stylistycznych.

div align="justify">Różnice między starym a nowym modelem widoczne są już gołym okiem. PowerShot SX110 IS przybrał bardziej zaokrąglone kształty, przez co jego rozmiar lekko zmniejszył się. Odwrotnie natomiast jest z ekranem LCD, który urósł do 3-cali składa się z 230 tysięcy pikseli.


źródło: Canon | PowerShot SX110 IS

Zwiększyła się także ilość pikseli matrycy: z 8 do 9 milionów oraz jej fizyczny rozmiar, który mimo zastosowania tego samego obiektywu z 10-krotnym zoomem nie wpłynął na zakres ogniskowych wynoszący 36-360 milimetrów (eq. dla 35 mm). Szkoda jednak, że producent nie zdecydował się na zastosowanie szerokokątnego obiektywu, tak jak to robi konkurencjach w modelach podobnej klasy.


źródło: Canon | PowerShot SX110 IS

Funkcjonalność aparatu uległa lekkiej modyfikacji. Zastosowanie większego wyświetlacza LCD wymogło zmiany rozmieszczenia przycisków na tylnej ściance, które teraz dostępne są w wygodniejszym miejscu obok przycisku SET. W menu aparatu pojawił się nowy tryb fotografowania o nazwie Easy Mode. Po jego uruchomieniu aparat automatycznie analizuje scenę i dobiera odpowiedni program dla możliwie najlepszego naświetlenia sceny.


źródło: Canon | PowerShot SX110 IS

Kilka kosmetycznych zmian nie zwiększyło w znacznym stopniu jego funkcjonalności. Na razie nie wiadomo, kiedy Canon PowerShot SX110 IS pojawi się w wyprzedaży ani jaka będzie jego cena. Można tylko przypuszczać, że niewielki czas jaki upłynął od premiery poprzednika i raczej skromne udoskonalenia wpłyną nieznacznie na cenę aparatu, który będzie oferowany jako Nowość.Źródło:
Canon


www.swiatobrazu.pl