Odrealnione portrety śpiących par w nowojorskim Central Parku

Odrealnione portrety śpiących par w  nowojorskim Central Parku

Owcza łączka (ang. Sheep Meadow) w nowojorskim Central Parku jest niezwykle popularnym miejscem do leżenia na trawie, a co za tym często idzie miejscem drzemki. Fotograf Michael Massaia dosłownie "pochylił" się nad tym zjawiskiem wykonując autentyczne portrety ludzi, którzy śpią na trawie, tworząc surrealistyczne obrazy splecionych ciał ludzkich zawieszonych w ciemności.


Michael Massaia nad cyklem pracuje od 2006 roku, jednak dopiero niedawno zaczął eksperymentować z ideą obracania kadrów nadając im "nieziemski" wygląd oraz nazwę "Sheep Meadow: Vertical Abstracts". Żadna z fotografowanych osób nie wie o tym, że jest fotografowana przeważnie z odległości ponad pół metra. "Moim celem jest uzyskanie zdjęć w plenerze o jakości, jaką można uzyskać w studio fotograficznym, do tego celu wykorzystuje więc aparat o wysokiej rozdzielczości, obiektyw szerokokątny i potężny błysk" - mówi fotograf.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem