Ogień i woda na jednym ujęciu. Fotograf zdradza kulisy powstania zdjęcia

Ogień i woda na jednym ujęciu. Fotograf zdradza kulisy powstania zdjęcia

Fotograf Clay Cook po zobaczeniu filmu "The Witch" nie był oczarowany jego fabułą, ale zainspirował go mroczny i tajemniczy nastrój ujęć. Postanowił zrealizować sesję zdjęciową równie magiczną, której fundamentem będzie ogień i woda. Najważniejszym założeniem było stworzenie takiego planu zdjęć, gdzie żywy ogień będzie płonął w otoczeniu wody.


Pierwszym elementem niełatwej układanki stało niestandardowe płótno w formacie 3 × 4, stworzone dla jednego konkretnego zdjęcia. Zawierało głębokie odcienie matowej czerwieni i czerni i miało stanąć w ogniu. Następnie przyszedł czas na znalezienie idealnej lokalizacji. Fotograf wyobraził sobie strumień w środku lasu - na szczęście mieszka w Kentucky, na środkowym wschodzie Stanów Zjednoczonych, z mnóstwem wody, lasów i skał. Największym wyzwaniem było legalne i bezpieczne wywołanie pożaru w lesie.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem