22 maja 2007, 04:15
Autor: Basia Burkat
czytano: 5731 razy

Ogłoszenie wyników konkursu Photocontest 01/2007 Extremum

Ogłoszenie wyników konkursu Photocontest 01/2007 Extremum

W sobotę 12 maja 2007, podczas V edycji Warsztatów Cyfrowa Kreacja Obrazu w krakowskiej Drukarni zostały uroczyście ogłoszone wyniki konkursu fotograficznego organizowanego przez naszą redakcję - Photocontest. Tematem przewodnim konkursu było hasło „Ekstremum”.

Na konkurs nadesłano bez mała 800 prac! Czyli właśnie tyle osób wzięło udział w pierwszej z czterech zaplanowanych na rok 2007 edycji, gdyż według regulaminu jeden autor mógł przesłać tylko jedną fotografię. Niewiele konkursów fotograficznych mających na celu popularyzację fotografii odnosi taki sukces, na który to nadsyłane jest aż tyle fotografii.


Konkurs Photocontest jest projektem przygotowanym przez wydawcę serwisu SwiatObrazu.pl wspólnie z partnerami oraz mecenasem głównym konkursu firmą EPSON i ma na celu popularyzację fotografii. Kierujemy go do wszystkich którzy mają ochotę uprawiać świadomą fotografię, wygrać może każdy. Zarówno amator jak i profesjonalista. Nie rozróżniamy uczestników na grupy, nie narzucamy wielu regulaminowych ograniczeń, nie ma też znaczenia sprzęt. Choć Jury nie preferowało prac obrabianych komputerowo, czy też będących kolażem, to regulamin także i takich nie zabrania. Chodziło nam na obudzeniu w czytelnikach pasji fotografowania i stworzenie możliwości konkurowania. Biorąc pod uwagę ilość nadesłanych prac chyba nam się udało. Mam nadzieję, że na kolejne w tym roku edycje konkursu jakie planujemy nadesłanych zostanie jeszcze więcej prac na jeszcze wyższym poziomie.” – powiedział Dominik Maciaszek red. naczelny Dziennika SwiatObrazu.pl

 

Główna nagroda Grand Prix Photocontest 01/2007 to drukarka fotograficzna EPSON Stylus Photo R265, profesjonalny monitor EIZO FlexScan S1931 oraz dodatkowe akcesoria fotograficzne, wszystko o wartości 5000 PLN. Nie mniej atrakcyjne są nagrody za 2 i 3 miejsce.

 

 


GRAND PRIX
Daniel Koziński - Body controlled
http://photocontest.pl/index.php?s=14395

Marka aparatu Canon
Model Canon EOS 5D
Data wykonania fotografii Niedziela 5 Listopada 2006 08:20:17
Czas ekspozycji 1/100 sec
Przysłona f 1.8
Typ programu Shutter Priority
Czułość ISO 1000
Kompensacja ekspozycji 0 EV
Flash No Flash


II miejsce
Piotr Krzaczkowski - W drodze na szczyt

http://photocontest.pl/index.php?s=14294


III miejsce
Tomasz Kukuła - Na krawędzi ...

http://photocontest.pl/index.php?s=14340

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, tych którym tym razem się nie udało zachęcamy do udziału w kolejnej edycji, którą niedługo zapowiemy na naszych stronach.

Galeria wszystkich nasesłanych prac www.photocontest.pl

Serdecznie dziękujemy sponsorom nagród, w szczególnosi głównemu mecenasowi konkursu firmie EPSON, a także firmom EIZO, GP Battery, Pinnacle Systems, Ardata.

 www.swiatobrazu.pl