Książki100 najważniejszych zdjęć świataPytania i odpowiedziCytaty dla fotografaNajczęściej wyszukiwane

Dołącz do nas

Google+

Daj się ocenić i oceniaj • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 4


 • Autor:
  Komentarzy: 8


 • Autor:
  Komentarzy: 13


 • Autor:
  Komentarzy: 9


 • Autor:
  Komentarzy: 16


 • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 44


 • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 8


 • Autor:
  Komentarzy: 9


 • Autor:
  Komentarzy: 3


 • Autor:
  Komentarzy: 16


 • Autor:
  Komentarzy: 16


 • Autor:
  Komentarzy: 20

Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny: Awangardowe jak Wrocław

Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny: Awangardowe jak Wrocław

Europejskie Stowarzyszenie Miłośników Nauki i Kultury Progressio zaprasza wszystkich fotografów, którzy nie ukończyli 22 roku życia do udziału w konkursie fotograficznym, którego celem jest ukazanie najciekawszych miejsc Wrocławia.


p>Konkurs organizowany jest przez Europejskie Stowarzyszenie Miłośników Nauki i Kultury PROGRESSIO dla wszystkich dzieci i młodzieży z całego kraju uczęszczających do różnych typów szkół, uczelni, świetlic środowiskowych, domów kultury oraz ośrodków wychowawczych, którego podsumowanie odbędzie się we wrześniu podczas XII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki 2009.

Konkurs dotowany jest przez GMINĘ WROCŁAW www.wroclaw.pl

Celem konkursu jest przybliżenie zabytków i ciekawych miejsc Wrocławia mocno podkreślających jego osobowość, korzystanie z różnych źródeł informacji, rozwijanie własnej wyobraźni, oryginalności pomysłów i wykorzystanie różnych technik fotograficznych jako środka wyrazu.

Informacje o konkursie zostaną rozesłane drogą elektroniczną od 1 maja 2009 do wszystkich rodzajów szkół, uczelni oraz placówek oświatowych w kraju oraz podane w prasie i na portalach kulturalnych i edukacyjnych.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest:
nieukończone 22 lata,
wykonanie pracy samodzielnie na temat: "Awangardowe jak Wrocław",
przedstawienie ciekawych miejsc Wrocławia mocno podkreślające jego unikalność, ludzi w nietypowych sytuacjach.

Doceniona będzie przede wszystkim własna inicjatywa oraz innowacyjność,
- nadesłanie maks. 6 zdjęć przez jednego autora z kartą informacyjną na której podane będzie: imię i nazwisko autora, e-mail, telefon, nazwa szkoły/placówki do której uczęszcza, imię i nazwisko opiekuna, e-mail, telefon,
- przesłanie zdjęć w postaci odbitki barwnej lub czarno białej, na papierze fotograficznym lub wydruku cyfrowym, (krótszy bok minimum 20 cm) do 14 września 2009 r. (decyduje data stempla pocztowego),
opisanie zdjęć na odwrocie (tytuł pracy, imię i nazwisko autora, nazwa szkoły/uczelni do której uczęszcza autor fotografii z zaznaczeniem roku nauki,
- przesłanie oświadczenia, które znajduje się na stronie www.progressio.pl
- oraz załączone do pracy oryginalne fotografie zapisane na płycie CD (format plików TIF, lub JPG z małą kompresją, o rozdzielczości 300 dpi, w trybie RGB) na adres:
Europejskie Stowarzyszenie Miłośników Nauki i Kultury PROGRESSIO
ul. Orzechowa 62, 50-540 Wrocław
z dopiskiem "Awangardowe jak Wrocław"
- zobowiązanie i zachowanie przez uczestnika w oryginale fotografii zgłoszonej do konkursu, jeżeli była poddana obróbce,
w przypadku uczestników nieletnich, załączenie pisemnej zgody rodziców na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z rozstrzygnięciem konkursu i wystawą, gotowe druki otrzymamy na www.progressio.pl,
w przypadku osób portretowanych, dołączenie pisemnego oświadczenia sporządzonego przez te osoby, że wyrażają one zgodę na wystawienie i publikowanie ich wizerunku dla celów reklamowych konkursu,
- przyjęcie na siebie wszelkie roszczenia jakiejkolwiek natury, które osoby trzecie mogłyby kierować przeciwko organizatorom konkursu.

Oceny prac dokona niezależne jury, składające się z członków Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Katedry Sztuki Mediów we Wrocławiu, które odbędzie się w dniach od 16.09 do 18.09.2009 w trzech grupach wiekowych: do 12 lat, od 13 - 17 lat, od 18 - 22 lat.

Rozstrzygnięcie konkursu 18 września 2009r. i podanie wyników na www.progressio.pl oraz innych portalach kulturalnych, edukacyjnych i prasie. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo prezentacji prac konkursowych i zatrzymanie ich na własność.

Wystawa pokonkursowa od 18 do 23.09.2009r. w nowym Budynku Prawa UWr, bud. D, ul. Uniwersytecka 7/10.

Finisage z rozdaniem nagród, koncertem i prelekcją nt. Awangarda i sposób wykorzystania różnych technik fotografowania, odbędzie się 23 września 2009 w godz. od 12:00 do 14:00 w Oratorium Marianum na Uniwersytecie Wrocławskim, Plac Uniwersytecki 1.

Wsparcie techniczne - Ośrodek Postaw Twórczych, ATUT Komputer.

Kontakt: Bogusława Przewłoka: progressio@interia.pl, tel. 507325406


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

 • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
 • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
 • forów dyskusyjnych;
 • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
 • codziennego newslettera informacyjnego;
 • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem