3 marca 2011, 09:56
Autor: Bogusława Kowalewska
czytano: 2032 razy

Oko w oko - spotkanie Czytelników serwisu SwiatObrazu.pl w Gdańsku

Oko w oko - spotkanie Czytelników serwisu SwiatObrazu.pl w Gdańsku

Oko w oko to popołudniowe spotkanie Czytelników serwisu SwiatObrazu.pl, poprowadzą je wybitni fotografowie i doświadczeni trenerzy: Małgorzata Pióro, Zygmunt Novák, redaktor SwiatObrazu.pl. Uczestnicy wezmą udział w spacerze fotograficznym, wykładach oraz wspólnej dyskusji. Część spotkania będzie poświęcona ocenie zdjęć uczestników. Uczestnicy spotkania otrzymają wyjątkowy film szkoleniowy "Uratuj swoje zdjęcia" przygotowany przez redakcję SwiatObrazu.pl.

Cel Szkolenia:

Podczas spotkania Małgorzata Pióro opowie o sztuce patrzenia, jak patrzeć i czuć, aby porządkować w kadrze świat wokół siebie w ułamku sekundy.

Zygmunt Novák wprowadzi Uczestników w świat apetycznych zdjęć, przekazując garść wskazówek jak bez zastosowania profesjonalnego sprzętu wykonać fotografie potraw w domowej kuchni.

Redaktor SwiatObrazu.pl opowie o histogramie, jako o narzędziu bardzo użytecznym w analizie, ocenie i ustalaniu prawidłowej dla danego zdjęcia ekspozycji.

Do kogo szkolenie jest kierowane:

Szkolenie kierowane jest do wszystkich, którzy posiadają aparaty fotograficzne.

Program:

  • 17:00–17:30 - Sztuka patrzenia  - Małgorzata Pióro
  • 17:35–18:05 - Histogram  - redaktor SwiatObrazu.pl
  • 18:10–18:40 - Apetyczne zdjęcia - Zygmunt Novák
  • 18:50–20:00 - Spacer fotograficzny
  • 20:00–20:15 - Przerwa Kawowa
  • 20:15–20:30 - Co nowego w serwisie SwiatObrazu.pl
  • 20:30–21:30 - Omówienie zadania z pleneru, rozmowy, wymiana doświadczeń

Organizator:

ŚwiatObrazu sp. z o.o.

Prowadzący:

  • redaktor SwiatObrazu.pl
  • Zygmunt Novák – zajmuje się fotografią zawodowo. Jest zapalonym podróżnikiem. Zdjęcia są dla niego znakomitym pretekstem egzotycznych wypraw. Fotografował m.in. w trudno dostępnych zakątkach Wysp Zielonego Przylądka 2007, na off-roadowej wyprawie 4x4 w Australii Północnej i Zachodniej 2006, w dziewiczych lasach deszczowych na Borneo 2006, w tropikalnym miejskim zgiełku Singapuru 2006, bajkowych Alpach Południowych w Nowej Zelandii 1999, wśród górskich plemion na północy Tajlandii 1999. W 2008 roku zrealizował projekt fotograficzny podróżując po Laosie, Wietnamie i Kambodży, pt. "16 godzin do Wschodu". "Fotografia to dla mnie droga do odkrywania nowych światów. W głębi siebie, w duszy drugiego człowieka i nowych światów geograficznych. To niezwykła przygoda, wyjątkowe spotkanie i głębokie przeżycie."
  • Małgorzata Pióro – zawodowy fotograf, na co dzień współpracuje w wydawnictwami i redakcjami wielu czasopism. Laureatka konkursów fotograficznych oraz autorka wielu wystaw m.in. w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie. Jest wykładowcą fotografii w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości, prowadzi również warsztaty fotograficzne w ramach organizacji Polish Professionals w Londynie.

Cena:

69 zł (zawiera 23% podatku VAT)

W cenie szkolenia uczestnicy otrzymują:

 

Termin:

28 kwietnia 2011

Czas trwania:

17:00–21:30

Miejsce:

Gdańsk, Uniwersytet Gdański, Wydz. Filologiczny i Wydz. Historyczny, ul. Wita Stwosza 55

Spotkanie odbędzie się również:

5 kwietnia w Lublinie
26 kwietnia w Poznaniu
27 kwietnia w Szczecinie


Aby wziąć udział w szkoleniu, proszę wypełnić następujący formularz:
www.swiatobrazu.pl