Olympus aktualizuje firmware topowych bezlusterkowców

Olympus aktualizuje firmware topowych bezlusterkowców

Dość nieoczekiwanie firma Olympus zaktualizowała oprogramowanie wewnętrzne trzech najważniejszych modeli aparatów bezlusterkowych w swojej ofercie: PEN-F, OM-D E-M5 Mark II i OM-D E-M1 Mark II. Jeszcze ciekawszy jest główny powód tej aktualizacji: wprowadzenie przez firmę Profoto do swojej oferty radiowego sterownika lamp błyskowych przeznaczonego dla systemu Mikro Cztery Trzecie Air Remote TTL-O. Oprogramowanie zapewnia w wymienionych aparatach kompatybilność z tym urządzeniem. Drobnych modyfikacji doczekał się również firmware dwóch obiektywów M.ZUIKO: modeli 12-100mm F4 IS Pro oraz 300mm F4 IS Pro.


Aparaty należące do systemów Mikro Cztery Trzecie nie stanowią sprzętu często spotykanego w studiach fotograficznych, pomimo obecności w ofercie Olympusa, Panasonika i innych producentów naprawdę udanej optyki portretowej. Niemniej jednak nie jest to też sprzęt zupełnie skreślany w tym zakresie przez producentów, czego dowodem jest premiera nowego sterownika dla lamp Profoto – prawdziwego potentata w branży oświetleniowej.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem