Olympus E-5

Olympus E-5

Olympus E-5, następca nagradzanego modelu E-3, zbudowany został z magnezowego korpusu, który ma zapewniać odporność na kurz i uszkodzenia mechaniczne. Sercem aparatu jest 12.3-megapikselowa matryca High Speed Live MOS, która współpracuje z procesorem obrazu TruePic V+. Kolejnymi wyróżnikami są 3-calowy, uchylny ekran LCD, czas otwarcia migawki do 1/8000 sekundy oraz zdjęcia seryjne z prędkością do 5 kadrów na sekundę.


Olympus E-5 charakteryzuje się również czułością ISO do wartości 6400, filmowaniem w rozdzielczości 1280 x 720 przy 30 klatkach na sekundę. Za szybkość ustawiania automatycznej ostrości odpowiada 11-punktowy autofocus, a za wygodę kadrowania wizjer, zapewniający - jak deklaruje producent - stuprocentowe pokrycie kadru. W nowej lustrzance postawiono również na niezawodność. Korpus, dzięki użyciu stopu magnezu, odporny jest na kurz i zadrapania, a matrycę przed kurzem chroni filtr ultradźwiękowy. Aparat testowany był też pod kątem żywotności; migawka ma wykonać "gwarantowane" 150 tys. operacji.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem