25 lutego 2015, 12:05
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 3249 razy

Olympus OM-D E-M1 firmware v3.0 – jeszcze szybsze fotografowanie

Olympus OM-D E-M1 firmware v3.0 – jeszcze szybsze fotografowanie

Firma Olympus opublikowała poprawkę oprogramowania wewnętrznego (firmware) dla swojego flagowego bezlusterkowca, modelu OM-D E-M1. Nowość wprowadza istotne poprawki do pracy aparatu w trybie seryjnym, a także poprawia jego współpracę z aplikacją Olympus Share 2.5. Nowa wersja firmware jest do pobrania - jak zwykle zresztą - za pośrednictwem usługi Digital Camera Updater.

Nowa wersja firmware oznaczona jest numerem 3.0 i przynosi zmiany głównie w zakresie funkcjonowania szybkiego trybu seryjnego (H). Jego prędkość została zwiększona z 6.5 do 9 klatek na sekundę, a ponadto ustawiony na niego aparat dysponuje w pełni funkcjonalnym autofokusem ustawiającym ostrość również pomiędzy zdjęciami wykonywanymi w ramach serii. Do tego użytkownicy korzystający z aplikacji Olympus Share 2.5 do zdalnego kierowania aparatem ucieszy zapewne wiadomość, że po aktualizacji będą oni mogli przeglądać wykonane zdjęcia za pośrednictwem smartfonu lub tabletu nie przerywając filmowania.

Olympus OM-D E-M1 firmware v3.0 oprogramowanie wewnętrzne tryb seryjny autofokus
Olympus OM-D E-M1 (Fot. Olympus)

 

Aktualizacja ta, podobnie jak poprawki wszystkich aparatów i obiektywów marki Olympus od ponad dziesięciu lat dostępna jest za pośrednictwem aplikacji Olympus Digital Camera Updater. Jeśli więc ktoś z Was ma aparat Olympusa, a jeszcze jej nie zainstalował, niech uda się pod ten adres, pobierze ją i zainstaluje, a następnie postępuje zgodnie z jej wskazówkami.

[kn_advert]

Źródło: Olympus

 

 www.swiatobrazu.pl