9 grudnia 2019, 12:14
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 2610 razy

Pełna klatka nie jest dla wszystkich - przedstawiciel Olympusa zdradza strategię

Pełna klatka nie jest dla wszystkich - przedstawiciel Olympusa zdradza strategię

Aki Murata pełniący funkcję wiceprezesa do spraw sprzedaży i marketingu Olympusa udzielił wywiadu portalowi DPReview - Rozmowa skupiła się przede wszystkim na tym, jak producent aparatów z systemem Micro 4/3 zamierza rywalizować z pełnoklatkowymi modelami konkurencji.

Olympus pozostaje przy formacie Micro 4/3

Jednym z ciekawszych stwierdzeń jest, iż "pełna klatka nie jest dla wszystkich". Aki Murata podkreślił, że często pełnoklatkowy sensor jest nadmiernie promowany wśród osób, które go nie potrzebują. Przedstawiciel Olympusa przyznał, że pełnoklatkowa matryca sprawdzi się lepiej w wielu zadaniach, takich jak np. fotografowanie w bardzo słabym świetle lub podczas przygotowywania wydruków wielkoformatowych, ale jednocześnie podkreślił, iż "ważne jest, aby wszyscy fotografowie dobierali sprzęt, który jest im potrzebny". Jego zdaniem format Micro 4/3 w zupełności wystarczy wielu entuzjastom robienia zdjęć.
 
Innym elementem, który zdaniem Aki Muraty przemawia w wielu wypadkach za systemem Micro 4/3 są obiektywy. "Możliwość trzymania w dłoni obiektywu o ogniskowej 2000 mm jest po prostu rewolucyjna" stwierdza Japończyk. Warto przypomnieć, że ma to związek z mnożnikiem ogniskowej, który dla aparatów Olympusa wynosi 2x. Jak podkreślił w rozmowie Aki Murata jedną z ważniejszych, docelowych grup odbiorców np. aparatu Olympus OMD E-M5 Mark III są pasjonaci fotografowania ptaków.
 
olympus
 
Olympus OMD E-M5 Mark III
 
 


www.swiatobrazu.pl