30 czerwca 2011, 07:02
Autor: Antoni Żółciak
czytano: 4325 razy

Olympus PEN E-PL3 z ruchomym ekranem

Olympus PEN E-PL3 z ruchomym ekranem

Olympus PEN E-PL3 może pochwalić się 12-megapikselową matrycą High Speed Live MOS, procesorem obrazu TruePic VI, wyjątkowo szybkim systemem autofokusu oraz 3-calowym, odchylanym ekranem LCD o rozdzielczości 460 tysięcy punktów.

Olympus PEN E-PL3, jak deklaruje producent, dysponuje najszybszym systemem autofokusu pośród aparatów z wymiennymi obiektywami oraz wbudowaną w korpus stabilizacją obrazu. Co więcej, może pochwalić się charakterystyczną dla PENów linią filtrów artystycznych (z dwoma nowymi efektami, Starlight i Białe krawędzie), lampą błyskową oraz - co jest nowością w kompaktach z serii PEN - odchylanym ekranem LCD. 12.3-megapikselowa matryca High Speed Live MOS oferuje czułość ISO do 12800 i możliwość rejestrowania filmów w rozdzielczości HD 1080i z dźwiękiem stereo (format AVCHD lub Motion JPEG).

Mamy również przyciski bezpośredniego dostępu dla szybkich, manualnych ustawień oraz specjalne koło ustawień, które producent wprowadził już w modelu E-P1. Do tego w nowym PEN-ie znajdziemy port akcesoriów. Sprzęt jest kompatybilny z gamą dwudziestu szkieł systemu Mikro Cztery Trzecie, z obiektywami Cztery Trzecie oraz obiektywami innych producentów (wymagany adapter).

Olympus PEN E-PL3
Olympus PEN E-PL3

Nowy E-PL2 pozwala korzystać z czasów otwarcia migawki do 1/4000 sekundy i zdjęciami seryjnymi, wykonywanymi z prędkością do pięciu klatek na sekundę.

Olympus przyzwyczaił swoich klientów do specyficznego designu - nie inaczej sprawa ma się w tym wypadku. PEN to aparat kompaktowy, z wykończeniem w stylu szczotkowanego aluminium, dostępny w czterech wersjach kolorystycznych: czarnej, białej, srebrnej i czerwonej.

Zdjęcia i filmy mogą być zapisywane na kartach SD/SDHC/SDXC oraz Eye-Fi.

Olympus PEN E-PL3
Olympus PEN E-PL3

 

Źródło: Olympuswww.swiatobrazu.pl