8 listopada 2016, 15:16
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 2397 razy

Olympus STF-8 Makro - uszczelniona lampa błyskowa

Olympus STF-8 Makro - uszczelniona lampa błyskowa

W grudniu na rynek trafi nie tylko aparat aparat Olympus OM-D E-M1 Mark II, ale również nowa lampa byłskowa makro, która uzupełnia portfolio profesjonalnego systemu Olympus OM-D.

Olympus STF-8 Makro to lekka i kompaktowa lampa wyposażona w system uszczelnień stosowany w aparatach oraz obiektywach Olympus. To pierwsza na świecie dwupalnikowa lampa makro odporna na mróz, kurz oraz zachlapania (odporność zgodna z procedurami testowymi Olympus). Stosowana w połączeniu z odpornymi na niekorzystne warunki pogodowe obiektywami M.ZUIKO PRO oraz aparatami z serii OM-D otwiera przed miłośnikami fotografii nowe możliwości.
 
STF-8 została tak zaprojektowana, aby sprostać wymaganiom stawianym przez makrofotografię. Przy wykorzystaniu dwóch palników lampa oferuje liczbę przewodnią 8.5, a przy wykorzystaniu tylko jednego z palników — liczbę przewodnią 6. Stosunek mocy błysku pomiędzy prawą i lewą głowicą (A/B) może być regulowany w proporcjach od 1:8 do 8:1 na tylnym panelu ustawień. Lampa STF-8 Makro wyposażona jest w bardzo precyzyjny tryb TTL auto sync oraz manualne ustawienie mocy błysku w zakresie od 1/1 do 1/128. Dokładne dostosowanie mocy wyjściowej pomaga uniknąć prześwietlenia fotografowanego obiektu oraz pozwala na skrócenie czasu ładowania lampy.
[kn_free]
[kn_advert]
 
Budowa lampy Olympus STF-8 Makro umożliwia maksymalne skrócenie dystansu do fotografowanego obiektu. Dzięki niewystającym elementom lampa pozwala w pełni wykorzystać możliwości stosowanego obiektywu. Kąt rozbłysku światła może być regulowany przez pochylanie głowic w zakresie od 60° w górę do 40° w dół, a także przez obracanie ich wokół pierścienia mocującego. Ponadto, dla uzyskania wyjątkowych parametrów ekspozycji fotografowanego obiektu, głowice lampy Olympus STF-8 Makro mogą zostać zdemontowane z pierścienia mocującego i ustawione w pożądanym miejscu.
 
Lampa STF-8 Makro jest kompatybilna z bezprzewodowym systemem wyzwalania błysku Olympus RC (tryb commander) oraz wspiera tryby OLYMPUS Focus Bracketing, Focus Stacking i High Res Shot w aparatach OM-D E-M1 Mark II, E-M1 (bez trybu High Res Shot) oraz E-M5 Mark II (tryb manualny).
 


www.swiatobrazu.pl