Olympus Traveler SP-610UZ - pierwsze wrażenia

Olympus Traveler SP-610UZ - pierwsze wrażenia

Olympus Traveler SP-610UZ to nowy przedstawiciel klasy zaawansowanych aparatów kompaktowych tego producenta. Nazwa, właściwości i niektóre rozwiązania konstrukcyjne predestynować go mają do fotografii podróżniczej. Zapraszamy do lektury pierwszych wniosków z użytkowania tego aparatu!


Olympus Traveler SP-610UZ charakteryzuje się przede wszystkim obiektywem z potężnym zoomem. W przeliczeniu na format małoobrazkowy, daje on nam ekwiwalent pola widzenia obiektywu 28-616 mm. Elementy optyczne zastosowane w tej konstrukcji robią wrażenie sporymi rozmiarami, jednak ogólne wymiary aparatu określić można jako niewielkie. Obiektyw został zaopatrzony w potrójny stabilizator obrazu. Sercem aparatu jest 14-megapikselowa matryca. Pochwalić producenta należy za to, że nie zaopatrzył tego modelu w matrycę ze zbyt wysoką rozdzielczością, Olympus Traveler SP-610UZ ma korpus zaprojektowany na wzór lustrzanek. Znajdziemy więc w nim wygodny uchwyt, dzięki któremu robienie zdjęć nie będzie męczące dla dłoni. Zaskakująca może być niewielka liczba elementów kontrolnych. Na górnej części widnieje jedynie włącznik, spust i regulator ogniskowej. Na tylnej ściance producent umieścił wyświetlacz i kilka przycisków. W połączeniu ze skromnym designem, aparat sprawia wrażenie zaprojektowanego w duchu minimalizmu.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem