Olympus XZ-1 - wrażenia z użytkowania

Olympus XZ-1 - wrażenia z użytkowania

Zobaczcie, jak w krótkim teście polowym radzi sobie Olympus XZ-1, kompakt klasy premium wyposażony w szerokokątny obiektyw ze światłem f/1.8.

Wstęp


Już na wstępie powinniśmy napisać, że Olympus XZ-1 to świetny aparat. Jego cena może wydawać się wysoka (według Ceneo około 1500 złotych), ale w małym korpusie otrzymujemy wyjątkowo jasne, ostre szkło z szerokim kątem, będące zdecydowanie najważniejszym punktem specyfikacji. To przede wszystkim dzięki niemu zdjęcia wyglądają lepiej, niż można byłoby się spodziewać. Dużo lepiej - nawet przy 'pełnej dziurze' pozostają ostre w całym kadrze. Ciekawie też przedstawia się współpraca z matrycą. Na obrazach rejestrowanych powyżej ISO 800 można dostrzec wyraźny szum, jednak obiektyw obecny na pokładzie XZ-1 pozwala skutecznie unikać takich czułości. Nie zawsze, rzecz jasna, ale w sporej ilości przypadków.

Reklama

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem