Olympus E-3

Olympus E-3

E-3 flagowy model Olympusa systemu 4/3 zastąpił już dość przestarzały model E-1. Posiadacze E-1 musieli poczekać ponad cztery lata na to, by otrzymać jego następcę. To trochę za długo. Nawet zapaleni entuzjaści systemu Olympusa mieli obawy, czy przypadkiem producent o nich już nie zapomniał i czy nie przesiąść się na konkurencyjny system innych producentów.


Korpus aparatu został wykonany ze stopu magnezu, co zapewnia solidną ochronę jego wewnętrznych elementów. Całość została uszczelniona w sposób uniemożliwiający dotarcie kurzu i kropel wody. Odpowiedzialność za rejestrację obrazu przejął 4/3'' Sensor Hi-Speed Live MOS o wymiarach 17,3x13,0 mm i rozdzielczości 11,8 mln pikseli, z czego 10,1 mln jest aktywnych (3648x2736) pracująca w zakresie od ISO 100 do 3200. 10 mln pikseli to jednak wydaj się mało w obecnych czasach.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem