Opakowanie kolekcjonerskiej edycji serialu "Stranger Things" zawiera fotografie wykorzystane bez zgody autora. Co na to Netflix?

Opakowanie kolekcjonerskiej edycji serialu "Stranger Things" zawiera fotografie wykorzystane bez zgody autora. Co na to Netflix?

Netflix wydał edycję kolekcjonerską serialu swojej produkcji zatytułowanego "Stranger Things", obejmującą płyty DVD i Blu-ray zawierające pierwszy sezon. Całość została zapakowana w ciekawe pudełko, imitujące opakowanie i kasetę VHS. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że jeden z internautów dostrzegł, iż internetowa wypożyczalnia bezprawnie użyła zdjęcia jego autorstwa.


Pochodzący z Australii Gough Lui na swojej prywatnej stronie umieścił post zatytułowany "Intro – Inside the VHS Cassette & VCR", w którym znalazły się fotografie przedstawiające zarówno obudowę, jak i wnętrze kasety VHS. To właśnie te obrazy posłużyły do stworzenia okładek edycji kolekcjonerskiej serialu. Porównując ze sobą zdjęcia, widać wyraźnie, że mają takie same refleksy świetlne i inne szczegóły, których podobieństwo nie jest rezultatem zbiegu okoliczności. Grafik przygotowujący okładkę serialu Neftlixa wprowadził modyfikacje polegające na dodaniu etykiety z logotypem serialu oraz skopiowaniu faktury kasety, tak aby pasowała do proporcji opakowania.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem