Opodatkowanie fotografów – podatki, ubezpieczenia, optymalizacja obciążeń na rok 2013

Opodatkowanie fotografów – podatki, ubezpieczenia, optymalizacja obciążeń na rok 2013

Osoby uzyskujące przychody z własnej twórczości (fotografowie, malarze i graficy, rzeźbiarze, programiści itp.) muszą rozwiązywać wiele specyficznych problemów. Dotyczy to również biur rachunkowych, które takie osoby rozliczają lub pracowników działów księgowych i kadrowych w firmach zatrudniających twórców.

Trudności te wynikają przede wszystkim z niejednoznaczności przepisów o podatku dochodowym w zakresie określenia źródła przychodów – i w konsekwencji – doboru optymalnej metody opodatkowania i ewidencjonowania przychodów. Na skutek tych niejasności bardzo wielu twórców płaci niepotrzebnie podatki za wcześnie i w zawyżonej wysokości.

Z drugiej strony wiele osób nie zdaje sobie sprawy z obowiązków ewidencyjnych i ubezpieczeniowych, jakie na nich ciążą – co może spowodować bardzo nieprzyjemne skutki finansowe i karne skarbowe w przypadku określenia zobowiązań za okres nieobjęty przedawnieniem (w praktyce to 6 lat).

Uwaga: e-book uwzględnia zmiany w przepisach ważne od stycznia 2013 roku.


E-book: Opodatkowanie twórców – podatki, ubezpieczenia, optymalizacja obciążeń to obszerny i kompletny przewodnik po zagadnieniach związanych z opodatkowaniem i obowiązkami ubezpieczeniowymi i ewidencyjnymi twórców napisany w zrozumiały i przystępny sposób przez praktyka, zajmującego się na co dzień zagadnieniami związanymi z podatkami i rachunkowością. Przewodnik ten kierujemy nie tylko do twórców, ale również do wszystkich, zajmujących się rozliczaniem osób, uzyskujących przychody z praw autorskich. Ze względu na całościowe potraktowanie tematu będzie on pomocny w codziennej pracy biur rachunkowych, działów kadrowo-płacowych, doradców podatkowych.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem