Opuszczone dekadenckie włoskie pałace na zdjęciach

Opuszczone dekadenckie włoskie pałace na zdjęciach

Przez prawie dziesięć lat francuski fotograf Thomas Jorion eksplorował Włochy, szukając dekadenckich, rozpadających się pałaców z XVIII i XIX wieku. Posługując się wielkoformatowym aparatem analogowym, Jorion unieśmiertelnia ostatnie ślady dawnej świetności tych budowli w serii zdjęć, zatytułowanej Veduta.


Każde z uchwyconych wnętrz ma swoją unikalną osobowość, którą fotograf znakomicie potrafił uchwycić, mimo rozpadających się murów. To właśnie indywidualność opuszczonych przestrzeni jest częścią tego, co motywuje Joriona do dalszych poszukiwań. "Na początku fotografowałem upadające pałace, aby zachować ślady miejsc, zanim znikną. Dopiero później zrozumiałem, że istnieje niezwykłe piękno, estetyka, wyłaniające się z kształtów, kolorów i świateł. Niekoniecznie szukam rozkładu, raczej patyny czasu."

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem