Opuszczone miejsca nocą na niezwykłych zdjęciach Troya Paivy

Opuszczone miejsca nocą na niezwykłych zdjęciach Troya Paivy

Troy Paiva wykonuje nocne zdjęcie od 1989 roku. Mówi, że jego fotografie są efektem ubocznym jego pasji do badania opuszczonych miejsc nocą. Fotograf spędza większość swojego czasu w szczerym polu, fotografując porzucone budynki, czy samochody. „Pociąga mnie poczucie izolacji i samotności. Kocham to surrealistyczne uczucie, które pojawia się podczas samotnej wędrówki w samym środku pustkowia, w środku nocy. Zmysły bardzo się wyostrzają, i wtedy mocniej czuje ciężar upływającego czasu " - mówi Troy Paiva.


Troy Paiva przygodę z fotografią nocą rozpoczynał w erze fotografii analogowej.  "36 ekspozycji ośmiominutowych w ciągu całej nocy i wracasz do domu z jednym lub dwoma względnie udanymi fotografiami. Tak niski współczynnik trafionego ujęcia był naprawdę frustrujący. Nie przestawałem fotografować tylko dlatego, bo kocham być w tych miejscach, samotnie w środku nocy" .

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem