Ósmy weekend z Gorącym Kinem

Ósmy weekend z Gorącym Kinem

Ósmy weekend w letnim kinie w warszawskich Centrum Sztuki Współczesnej upłynie pod znakiem pisaku. Wyświetlane wówczas filmy łączy bowiem wspólny motyw pustyni.


W tym tygodniu motywem przewodnim jest pustynia, która nie tylko stanowi scenerię, w której rozgrywają się historie wszystkich trzech filmów, ale w pewien sposób jest jednym z głównych bohaterów tworząc sobą odpowiednią atmosferę, bez której wiele ze zdarzeń nie mogłoby mieć wręcz miejsca. Pierwszym z filmów jest „Kret” Alejandro Jodorowskiego, kręcony w Meksyku w latach ’70. W piątkowy wieczór 21.08 będziemy mieli okazję zapoznać się z ulubionym filmem Johna Lennona, będący swoistym połączeniem westernu z traktatem filozoficzno – egzystencjalnym. Film pomimo wieku wciąż wzbudza gorące emocje i niecichnące dyskusje. W sobotę 22.08 zapraszamy na film Gusa Van Santa „Gerry” z Mattem Damonem i Caseyem Affleckiem. Historia podróży prze pustynię, gdzie wraz ze zgubieniem szlaku szanse na przeżycie maleją, a przyjaźń pomiędzy bohaterami w tej ekstremalnej sytuacji zostaje wystawioną na wyjątkowo trudną próbę. Choć w rolach głównych występują młodzi hollywoodzcy gwiazdorzy film jest ambitny i piękny. W niedzielę 23.08 „Przyjeżdża orkiestra” Erana Kolirina. Mała egipska orkiestra dęta przez pomyłkę trafia na izraelską, nieco pustynną prowincję. Jak się okazuje, o trudnych sprawach konfliktów narodowych można opowiadać w delikatny i subtelny sposób. Film otrzymał Nagrodę Młodych w Cannes oraz Nagrodę Publiczności w Warszawie.


Piątek, 21.08.2009

21:30    GORĄCE KINO.LATO: El Topo; Reż. Alejandro Jodorowsky; Meksyk 1970; 125‘ / in Spanish with Polish subtitles

Western? Traktat filozoficzny? A może opowieść wariata? Wszytko to i dużo więcej. Ulubiony film Johna Lennona przez lata stał się obiektem kultu. Obrazoburczy zarówno w sensie religijnym jak i artystycznym. Film opowiada historię El Topo (Kreta, w tej roli Jodorowsky), bezimiennego włóczęgi i rewolwerowca. Mężczyzna wędruje przez upalną pustynię wraz ze swoim synkiem, docierając w końcu do wsi, której mieszkańcy zostali wymordowani. Tak zaczyna się jeden z najciekawszych filmów świata, który wciąż wzbudza gorące emocje.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem