Ostatni pstryk mody - sprzętowe obsesje

Ostatni pstryk mody - sprzętowe obsesje

Nie jest niczym nowym fakt, że w świecie pełnym towarów wyglądających tak podobnie, że "9 na 10 gospodyń wiejskich nie dostrzeże różnicy" - najłatwiej sprzedają się rzeczy opatrzone inteligentnie podanymi liczbami. Z kolei pogoń za tym, aby cyferki prezentowały się w materiałach reklamowych jak najlepiej, przybiera niekiedy kuriozalne rozmiary i z szerszej perspektywy bardziej szkodzi rynkowi, niż mu pomaga. Czasem jednak mamy do czynienia ze zjawiskiem, które przy pomyślnych wiatrach doprowadzić może jeśli nie do odwrócenia szkodliwego trendu, to chociaż do pewnego jego opanowania.


Na temat destrukcyjnej w świecie fotografii i technik wideo pogoni za megapikselami i krotnościami zooma na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat napisano już całe encyklopedie. Mechanizm jest prosty i bardzo widoczny: klient okazjonalny i mało orientujący się w temacie (za to liczny) pragnąc zorientować się, co warto kupić, patrzy na rozdzielczość matrycy (bo jeszcze z dawnych czasów pamięta, że więcej megapikseli = lepszy obraz) i krotność zooma (nawet jeżeli nie wie, po co wykorzysta równoważnik ogniskowej 600 milimetrów w aparacie kieszonkowym). Umiejętnie wypromowany model "15 mega / 35x" sprzedaje się świetnie – tym bardziej, że mieści się w kieszeni – więc konkurenci pracują, jak mogą, żeby w mniejszym korpusie zmieścić więcej megapikseli, i obiektyw o większej rozpiętości ogniskowych. Badań na temat zadowolenia klientów z takich modeli nikt już nie robi, bo i po co? I tak nie byłyby wiarygodne – za dużo w tym wszystkim zmiennych…


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem