Ostatni pstryk mody - sprzętowe obsesje. Dywagacje nad fotokomórką

Ostatni pstryk mody - sprzętowe obsesje. Dywagacje nad fotokomórką

Ile razy zdarzyło się Wam znaleźć się w sytuacji, gdy potrzebowaliście aparatu, który akurat został w domu? Zapewne każdy z nas doskonale zna to uczucie bezsilności połączone z sakramentalnym "gdyby tylko mieć pod ręką cyfrówkę". Wielu z nas w takiej sytuacji sięga po inne urządzenie, prawie zawsze wyposażone w możliwość wykonywania zdjęć, jakim jest telefon komórkowy. Najczęściej jednak efekty są dalekie od oczekiwań – ale czy na pewno jest tak dlatego, że "komórka nie służy do robienia zdjęć"? Tego nie jestem już pewien.


Przekonanie, że telefonem można co najwyżej zrobić zdjęcie przeznaczone do wysłania przyjacielowi pod postacią MMS'a, pokutuje od dawna. Obecnie jednak wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że poglądu tego nie da się już dłużej utrzymać. W sytuacji, gdy zgodnie ze statystykami serwisu Flickr drugim co do popularności modelem aparatu cyfrowego wśród użytkowników Flickra jest iPhone (i szybko zbliża się on do miejsca pierwszego), zdjęcia reportażowe z telefonów komórkowych lądują na okładach gazet i otrzymują nagrody, a raz na jakiś czas dobiegają nas wieści o jakimś ambitnym projekcie fotograficznym lub wideo zrealizowanym za pomocą komórki, warto chyba zweryfikować swoje poglądy na ten temat. Dlaczego więc tak rzadko sami traktujemy spoczywające w kieszeni "fotokomórki" jak pełnoprawne aparaty cyfrowe? Przyczyn jak zwykle jest wiele, choć moim zdaniem głównej winy wcale nie ponoszą tu ani kwestie techniczne, ani też użytkownicy.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem