Ostatni pstryk mody - sprzętowe obsesje. Małe, coraz mniejsze

Ostatni pstryk mody - sprzętowe obsesje. Małe, coraz mniejsze

Jednym z objawów nowoczesności, jakie pod koniec dwudziestego wieku stały się codziennością, jest niewątpliwie dążenie do miniaturyzacji. W ostatnich latach trend ten dotknął również aparaty cyfrowe i akcesoria dostępne dla nich. Jednak czy małe i coraz mniejsze konstrukcje aparatów są jednocześnie wygodniejsze dla przeciętnego "fotopstrykacza"? Jak się okazuje, odpowiedź na to pytanie wcale nie jest taka jednoznaczna.

Oczywiście małe aparaty fotograficzne wcale nie są zjawiskiem nowym, ani też wynalazkiem ery cyfrowej. Od zarania fotografii egzystowały obok siebie zarówno konstrukcje duże, jak i mniejsze. Do rozwoju tych ostatnich najbardziej przyczynił się zresztą wynalazek małoobrazkowego filmu negatywowego, z którego korzystały (i korzystają nadal) kolejne pokolenia zarówno amatorów, jak i zawodowych fotografów. Jednak od czasów narodzin przenośnego radia tranzystorowego wiadomo, że wszędzie tam, gdzie pojawia się elektronika, urządzenia codziennego użytku robią się coraz mniejsze.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem